Warto wiedzieć, z jakiej kategorii zapachu pochodzą wybrane perfumy

Z pewnością niewiele osób zastanawia się, jak są podzielone zapachy i do której kategorii zaliczają się ich ulubione zapachy.

Każdy zapach perfum należy do jednej określonej grupy lub rodziny. Mimo że mają one różne nazwy, istnieje sześć podstawowych kategorii perfum, a mianowicie słodkie lub kwiatowe, czyste lub sportowe, naturalne lub zielone, piżmowe, drzewne lub szyprowe, oraz przyprawowe lub orientalne.

Warto wiedzieć, z jakiej kategorii zapachu pochodzą wybrane perfumy

W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór damskich perfum Lancome

Wiele osób często znajduje i trzyma się jednego konkretnego zapachu przez długi czas, ale inni lubią często zmieniać zapach, który noszą. Może to być związane z nastojem, porą dnia, okazją, a niektórzy nawet zmieniają perfumy wraz z bieżącą porą roku. Ponadto często okazuje się, że wiek ma duży wpływ na wybór zapachu. Wraz z wiekiem u kobiet i mężczyzn wybór zapachu zmienia się, często z lekkich i subtelnych na bardziej intensywne, piżmowe, szyprowe i orientalne. W takich kategoriach znajdziemy wiele różnych perfum od marki Lancome, która oferuje zapachy damskie i męskie.

Rodzina słodka lub kwiatowa jest prawdopodobnie najpopularniejsza ze wszystkich perfum i pochodzi z różnych kwiatów. Te typy zapachów są ogólnie postrzegane jako młodzieńcze i noszone przez młode kobiety, które są figlarne i beztroskie. Do zapachów kwiatowych i świeżych można zaliczyć perfumy Lancome O Oui, które mają w sobie wyciągi z białych kwiatów, lilii wodnej, konwalię, różę, owoce cytrusowe, a także ambrę, piżmo i cedr. Piżmo to sugestywne, seksowne i mocne zapachy. Zwykle takie perfumy są używane, gdy dana osoba chce wzbudzić pożądanie lub zainteresowanie, a także poczuć się atrakcyjnie i pewnie w swojej skórze. Często takie zapachy są intensywne i długotrwałe, charakteryzują się ciepłym i subtelnym aromatem.

W rodzinie szyprowo-drzewnej zapach jest generalnie porównywany do rzeczy ziemistych. Łączy w sobie zapachy ziemi i kwiatów, są idealne dla tych, którzy kochają przebywać na łonie natury i na świeżym powietrzu. Wreszcie, w rodzinie pikantnych i orientalnych, łączy się ze sobą zapachy wanilii, zwierząt, drewna i kwiatów, a w tej kategorii znajdziemy wiele zapachów perfum Lancome. Są to zapachy bardzo egzotyczne, intensywne i lubiane przez kobiety, które są odważne, silne, atrakcyjne i promienne.