DLACZEGO WARTO STWORZYĆ SAUNĘ INFRARED W DOMU?

Codzienne życie pędzi w zawrotnym tempie. Większość dnia spędzamy w pracy, a po powrocie do domu często wypełniamy dodatkowe obowiązki zawodowe. Wielu z nas nie ma już ochoty na życie towarzyskie, a co dopiero na wyjścia do salonów spa. Warto więc mieć taki własny zakątek w domu, w którym o dowolnej porze możemy zrelaksować się, zregenerować i zgromadzić siły na kolejny dzień. Pomóc może w tym sauna na podczerwień.

PROMIENNIK WYCIĄGNIE Z CIEBIE STRES

Sauna na podczerwień nie musi być duża. Może być niewiele większa od prysznica, a i to wystarczy dla przeprowadzania komfortowych seansów. Promiennik emituje promienie podczerwone, które dostają się do ludzkiej skóry na głębokość około 4 milimetrów. To wystarczy, aby kojące ciepło rozeszło się po całym organizmie. Przyczynia się to do rozluźnienia mięśni i uczucia ukojenia. Wystarczy 30-minutowy seans, a poczujesz się odprężony, a Twoje samopoczucie znacznie się poprawi.

KORZYŚCI ZDROWOTNE

Co ważne, sauna infrared jest łagodna. Jeśli nie pojawią się przeciwwskazania lekarskie, korzystać z niej mogą zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Poza kojeniem stresu, promiennik ciepła wspomaga zdrowy styl życia. Urządzenie, zamontowane w saunie pomaga zwalczyć wiele dolegliwości. Wskazaniami do używania sauny infrared są:

– nadwaga
– bóle kręgosłupa
– bóle stawów i choroby reumatyczne
– rwa kulszowa
– dyskopatie
– zaburzenia krążenia obwodowego
– stany pourazowe narządu ruchu
– częste skurcze i uczucie napięcia mięśni
– choroby skóry
– bóle menstruacyjne
– niedociśnienie
– żylaki
– hemoroidy
– cukrzyca

JAK STWORZYĆ SAUNĘ INFRERED W DOMU?

Stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej sauny infrared, w oparciu o promienniki ciepła wymaga wsparcia specjalistów. Można znaleźć ich w firmie Irsystem (irsystem.pl). Eksperci przyjrzą się pomieszczeniu, w którym chcemy stworzyć saunę, wymierzą je, zaprojektują, a na końcu zainstalują promienniki ciepła stworzone specjalnie dla strefy wellness & beauty.