Rospuda jest wspaniałym miejscem, w którym można przeżyć wyjątkowe, niezapomniane wakacje życia. To raj dla tych, którzy lubią naturę oraz ciszę. Nie oznacza to jednak, że w tym miejscu jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na podziwianie przyrody, na spędzanie czasu siedząc nad jeziorem.

Rospuda oraz jej najbliższe okolice to szereg różnych atrakcji turystycznych, z których warto skorzystać, a przynajmniej warto się z nimi bliżej zapoznać. Atrakcje, na które można natrafić bezpośrednio w Rospudzie to na pewno szlak kajakowy, na pewno rozbudowana sieć ścieżek rowerowych jak również bardzo szerokie możliwości wędkowania na jednym z wielu położonych tutaj jezior. Poza tym jednak nie sposób nie wskazać na inne okoliczne atrakcje turystyczne związane z tym regionem i nie odległe bardzo od samej Rospudy. Mowa jest między innymi o Jeziorze Wigry, a w szczególności o możliwości odbycia rejsów jachtem po tymże akwenie wodnym.

Poza tym nie można nie wskazać chociażby na Park Krajobrazowy Puszczy Romnickiej, nie można nie wskazać na Wigierski Park Narodowy czy też na Suwalski Park Krajobrazowy. W każdym z tych miejsc zetkniemy się z niezwykłymi okazami przyrody, ze wspaniałymi widokami, z naturą, która zachwyca różnorodnością, zachwyca kolorami.

Nadto oczywiście powinna nas ukoić wszechobecna cisza. Coś, co w dobie współczesnej jest towarem deficytowym, a przynajmniej w naszym miejskim zgiełku, w naszym codziennym zabieganiu. Rospuda oraz jej najbliższe okolice proponują nam niezapomniane wrażenia, zapewniają nam takie wakacje, po których będziemy mogli z pewnością powiedzieć, że naprawdę odpoczęliśmy, że odetchnęliśmy i nabraliśmy nowych sił. W tym miejscu każdy przybywający może znaleźć coś jak najbardziej odpowiedniego dla siebie, dzięki czemu do Rospudy będzie chciał wracać. Jeśli nie bezpośrednio to na pewno we wspomnieniach, w swoich myślach, a może także w snach.

Jedno z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski z wieloma ciekawymi sposobami na spędzenie wolnego czasu.