Czy warto zdecydować się na treningi EMS?

Obecnie wiele osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę, osiągnięcia sportowe i siłę mięśni może zdecydować się na trening z użyciem EMS, czyli urządzenia do elektrostymulacji mięśni.

Dynamiczny trening EMS całego ciała jest bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie siły i szybkości w porównaniu z innymi metodami treningowymi. Sesje trwają krótko, około 20 minut, a intensywność treningu dobierana jest indywidualnie do kondycji i potrzeb każdego użytkownika. Jeśli użytkownik jest początkujący, nie używa się podczas treningu ciężarów.

Czy warto zdecydować się na treningi EMS?

Nowoczesne rozwiązania w treningu

Istnieje wiele korzyści z treningu EMS, w tym krótkie sesje, budowanie mięśni, jednoczesny trening różnych grup mięśni bez obciążania stawów. Taki trening poprawia sylwetkę, wytrzymałość, zmniejsza bóle mięśni, stawów i pleców, spala tłuszcz i poprawia wygląd cellulitu. Z treningu EMS mogą korzystać osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Można również zmniejszyć ilość stymulacji podczas każdego ćwiczenia, dzięki czemu EMS jest treningiem o niskim wpływie, łatwym dla stawów, bez ciężarów.

EMS zapewnia intensywne, wydajne i zaawansowane technologicznie treningi, które są idealne dla prawie każdego, kto chce poprawić swoją kondycję, sylwetkę i osiągnięcia sportowe. Wielu użytkowników z bólem pleców zauważa zmniejszenie bólu po treningu z EMS. Użytkownik nadal pracuje nad mięśniami, ale bez podnoszenia ciężarów. Spalanie tłuszczu jest pośrednią korzyścią treningu EMS. Przyspieszony proces pozwala na szybsze rozpoczęcie procesu spalania tłuszczu podczas treningu, ponieważ mięśnie pracują ciężej niż podczas tradycyjnego treningu. Niskie ustawienie urządzenia EMS zwiększa krążenie krwi i stymuluje tkankę zawierającą tłuszcz, spalając cellulit..

Jeśli chcesz skorzystać z takich indywidualnie dobranych sesji treningowych, odwiedź SmartGym Sopot to miasto, gdzie znajdziemy nowoczesne centra fitness i siłownie. Możemy zatem ćwiczyć w sposób bezpieczny pod opieką trenera, który dobierze intensywność treningu do naszych potrzeb i sprawności fizycznej.

Zamieszczono w: Blog