Doskonałe pomysły na ekologiczne ogrodnictwo, aby zmaksymalizować swój ogród!

Chociaż żywność, którą spożywamy, jest stosunkowo bezpieczna, ponieważ jest częściowo chroniona przez rząd, niebezpieczne pestycydy nadal powodują wiele szkód.

Niektórzy ludzie chcą po prostu przejść na produkty organiczne, aby uciec od potencjalnie niebezpiecznych chemikaliów. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się o ogrodnictwie ekologicznym.Obierając ekologiczną ścieżkę zwalczania szkodników ogrodowych, staraj się budować glebę, aby umożliwić rozkwit zdrowych drobnoustrojów. Dżdżownice są również bardzo ważne w ogrodnictwie ekologicznym i należy je zachęcać do pozostawania w glebie. Gdy gleba jest niezdrowa, nie jest tak odporna na szkodniki.Fusy i resztki kawy można wykorzystać do odstraszania ślimaków. Jeśli masz problem z ślimakami w swoim ogrodzie, możesz je skutecznie odstraszyć kawą. Fusy z kawy możesz posypać ziemią wokół roślin lub użyć resztek kawy w butelce ze spryskiwaczem, aby bezpośrednio spryskać ślimaki.Zasadź własne nasiona, aby zagwarantować produkty ekologiczne. Wysiew własnych nasion warzyw daje Ci komfort i pewność, że Twoje produkty zostały wyhodowane ekologicznie od nasion do stołu. Wybierz rośliny, które łatwo kiełkują, takie jak brokuły, kapusta, bazylia i pomidory. Znajdź najlepszą porę roku na kiełkowanie wybranych produktów.Twoje rośliny muszą rosnąć na żyznej glebie. Możesz kupić worki z ziemią, ale mogą być dość drogie. Możesz też łatwo stworzyć własne: musisz użyć perlitu, wermikulitu i torfu w równych ilościach. W razie potrzeby należy również dodać niewielką ilość wapna i kompostu.Świetną wskazówką na początku ekologicznego ogrodnictwa jest dodanie limonki do mieszanki nasion i starterów. Doskonałe pomysły na ekologiczne ogrodnictwo, aby zmaksymalizować swój ogród!

Ma to na celu zmniejszenie kwasowości torfu.

Zbyt duża kwasowość może go uszkodzić. Powinieneś dążyć do dodania około 1/4 łyżeczki limonki do każdego galonu mieszanki nasion i starterów.Używaj roślin, które współpracują ze sobą. Niektóre rośliny pobierają składniki odżywcze z gleby, podczas gdy inne utrwalają te same utracone składniki odżywcze. Tradycyjnie warzywa są sadzone w płodozmianie ze względu na zdolność niektórych upraw do uzupełniania naturalnego azotu w glebie. Możesz jednak skorzystać z tej wiedzy, łącząc w pary „rośliny towarzyszące”.Najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem nawożenia ogrodu ekologicznego jest kompost. Kompost można zrobić ze wszystkiego, co kiedyś żyło. Nie dyskontuj wartości odpadów kuchennych, liści, skoszonej trawy lub czegokolwiek innego, co kiedyś było żywe. Kompostując to wszystko, dasz nieocenione życie swojemu ekologicznemu ogrodowi.Kiedy prowadzisz swój własny, ekologiczny ogród, spróbuj czesać sadzonki za pomocą rąk lub kartonu jeden lub dwa razy dziennie. To prawdopodobnie brzmi jak dziwne zalecenie, ale badania wykazały, że ta technika zachęca do większego wzrostu roślin, niż do żadnego pieszczoty.Rozpoczynając ekologiczny ogród, sprawdź poziom pH swojej gleby. Musisz znać poziom pH swojej gleby, aby dobrać odpowiednie rośliny, które w niej będą rosły. Na przykład rośliny preferujące glebę zasadową nie będą dobrze radzić sobie w glebie kwaśnej. Zestawy testowe można kupić, aby sprawdzić poziom pH gleby.Aby pozbyć się owadów z organicznego ogrodu, spróbuj użyć mieszanki mydła do naczyń i wody. Wymieszaj 2 łyżki mydła do naczyń z galonem wody. Użyj spryskiwacza, aby spryskać liście i glebę wokół roślin. Przed opryskaniem całego ogrodu, a nawet całej rośliny, przetestuj działanie mieszanki na kilku liściach i odczekaj kilka dni, zanim zrobisz resztę.Niezależnie od tego, czy próbujesz przejść na ekologię, ponieważ nie chcesz chemikaliów w swoim życiu, czy po prostu dlatego, że chcesz mieć możliwie najświeższy rodzaj żywności, uprawa ekologicznego ogrodu to doskonały sposób, aby zawsze mieć pod ręką świeże produkty. Nie zapomnij wykorzystać tego, czego się tutaj nauczyłeś, aby wyhodować wspaniały ogród!

Zamieszczono w: Blog