Cyklinowanie parkietu – samodzielnie czy z pomocą specjalistów?

Posiadanie podłogi drewnianej wiąże się z wieloma istotnymi atutami, którymi cieszą się właściciele domów lub mieszkań.

Takie materiały podłogowe są bardzo trwałe i prezentują się bardzo estetycznie w różnych stylizacjach. Aby utrzymać elegancki charakter okładziny przez długi czas, konieczne jest regularne wykonywanie różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z ważniejszych procesów, dzięki którym możliwe jest utrzymanie podłogi w idealnym stanie, jest cyklinowanie parkietu. Warto zapoznać się bliżej z takim procesem.

Cyklinowanie parkietu – samodzielnie czy z pomocą specjalistów?

Samodzielne cyklinowanie podłóg

Cyklinowanie jest procesem, który można bezproblemowo wykonać samodzielnie. Wiele osób jednak decyduje się na powierzenie takiego zadania profesjonalnym firmom i fachowcom. Decyzja taka podejmowana jest zwykle w związku z kwestiami ekonomicznymi. Profesjonalny sprzęt umożliwiający skuteczne cyklinowanie, taki jak cykliniarka taśmowa, krawędziowa oraz odkurzacze do pyłu, jest bardzo drogi. Jeśli jednak komuś zależy na samodzielnym wykonaniu takiej pracy to dobrym wyjściem jest skorzystanie z ofert firm oferujących krótkotrwały wynajem urządzeń do cyklinowania.

Warto pamiętać, że cyklinowanie jest procesem, który należy wykonywać co kilka lat. Nie każdy ma na to czas i chęci. Pracy przy cyklinowaniu jest sporo, szczególnie w przypadku podłóg o bardzo dużej powierzchni w wielu pomieszczeniach. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele profesjonalnych firm, takich jak na przykład http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/. Specjalizują się one w profesjonalnym cyklinowaniu oraz wykańczaniu powierzchni i ich zabezpieczaniu przy pomocy specjalnych preparatów.

Profesjonalne firmy nie tylko zdejmują zewnętrzną warstwę parkietu i zabezpieczają ją przy pomocy odpowiednich preparatów ochronnych. Poza tym pokrywają powierzchnię podłogi drewnianej lakierem, dzięki któremu powierzchnia zyskuje połysk, a efekt wykonanej pracy utrzymuje się przez wiele lat.

Zamieszczono w: Dom