W jaki sposób wybrać nagrobek dla bliskiej osoby

Utrata ukochanej osoby jest często nieoczekiwana i nawet jeśli nie możesz od razu zainstalować nagrobka, nadal możesz mieć wrażenie, że masz mało czasu na przygotowanie i zaoszczędzenie pieniędzy.

Nagrobki są zwykle wznoszone sześć do dwunastu miesięcy po pogrzebie, ale czas ten może się znacznie różnić w zależności od indywidualnych okoliczności. Pełny nagrobek, czyli ten z obrzeżem, który pokrywa cały grób, najlepiej nie instalować przez co najmniej 12 miesięcy po pogrzebie, ze względu na osiadanie grobu. Najlepiej nie instalować go wcześniej niż jest to zalecane przez kamieniarza i trzeba to zaakceptować, ponieważ im dłużej dajesz ziemi szansę na osiedlenie się, tym większe są szanse, że nagrobek pozostanie stabilny i prosty. Należy zauważyć, że bez względu na to, jak długo pozostawiasz utrwalenie, nagrobek może się w pewnym momencie przesunąć, czy to dziesięć lat później, czy w razie pecha, w ciągu kilku dni po instalacji. Nawet w przypadku pochówku popiołów musisz pamiętaj, że ziemia jest ciągle w ruchu. Z pewnością kamieniarz zawsze naprawi nagrobek w najbardziej odpowiedni sposób, ale musisz pamiętać, że nie można kontrolować osadzania się ziemi.

Co zaskakujące, cena nagrobka lub pomnika, choć zdecydowanie zależy od użytego materiału, jest częściej czynnikiem stylu, wielkości, grawerowania i niestandardowego projektu.

Podczas planowania pomnika ważne jest, aby skorzystać z usług profesjonalnej firmy kamieniarskiej. Pomniki i nagrobki Kraków wykonane z granitu z pewnością przetrwają próbę czasu. Za dziesięciolecia granitowy pomnik ukochanej osoby będzie nadal wyglądał tak samo pięknie, jak dzisiaj. Granit to materiał o dużej wytrzymałości i odporny na praktycznie każde warunki atmosferyczne. Jest dostępny w różnych kolorach, takich jak czarny, czerwony, niebieski i szary. Dawniej granit był tradycyjnie bardzo drogi, ale teraz jest znacznie bardziej przystępny cenowo. Chociaż marmur jest mocny i wygląda pięknie, nie jest tak trwały jak granit i jest bardziej podatny na warunki atmosferyczne.

Zamieszczono w: Blog