Zamiast naturalnego drewna wybierz płytki drewnopodobne

Podczas gdy drewniana podłoga pasuje do głównych trendów projektowych, naturalne drewno wymaga ciągłej obróbki, konserwacji i zabiegów pielęgnacyjnych.

Wymaga dość częstego szlifowania i woskowania, aby zapobiec odpryskiwaniu krawędzi. Dzięki płytkom z efektem drewna nie musisz się o to martwić, są one trwałą i łatwą do utrzymania alternatywą dla prawdziwego drewna. Wystarczy je zainstalować i cieszyć się ich pięknym wyglądem. Płytki drewnopodobne wyglądają niezwykle realistycznie, widać na nich każdy sęk i fakturę drewna, nierówności są również często nacinane na powierzchni płytki, aby nadać im naturalistyczną teksturę.

Każda płytka ma wiele różnych nadruków, dzięki czemu istnieje duża wariancja na powierzchni, tak jak w przypadku naturalnej drewnianej podłogi. Jeśli masz na podłodze naturalne drewniane deski, wiesz z pewnością, jak bardzo łatwo je zarysować.

Nawet wysunięcie krzesła przy stole jadalnym może pozostawić nieestetyczne ślady. Płytki drewnopodobne pozwalają zapomnieć o zadrapaniach i odpryskach, są znacznie trwalsze niż prawdziwe drewno i nie ulegają łatwo zniszczeniom od mebli czy butów.

Jeśli masz w łazience naturalne drewniane podłogi, możesz od czasu do czasu poślizgnąć się, wchodząc i wychodząc z wanny lub prysznica. Wynika to z faktu, że połączenie wosku drzewnego i gładkiej, szlifowanej powierzchni powoduje bardzo małe tarcie, co jest niebezpieczne w obszarach, w których podłogi są wilgotne, przykładowo w łazience. Wiele płytek z efektem drewna ma wykończenie antypoślizgowe, aby zwiększyć bezpieczeństwo śliskich czy mokrych podłóg. W miejscach, gdzie podłoga drewniana jest nasłoneczniona zauważysz, że światło słoneczne wybiela naturalne drewno, które traci swój kolor i blaknie. Jednak płytki betonowe drewnopodobne zachowują kolor powierzchni, nawet w najjaśniejszym świetle słonecznym, Pozostaną tak piękne, jak w dniu, w którym je położyłeś. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się upuścić kieliszek czerwonego wina na surową drewnianą podłogę, usunięcie plamy nie jest łatwym zadaniem i często pozostaje nieestetyczny ślad. Dzięki płytkom drewnopodobnym po prostu zmywasz wino i nie martwisz się plamami czy innymi uszkodzeniami podłogi.

Zamieszczono w: Dom