Do jakich zastosowań nadaje się taśma LED?

Elastyczne i wszechstronne taśmy świetlne LED to idealne rozwiązanie oświetleniowe, jeśli szukasz kreatywnych sposobów, aby tchnąć życie i dodać więcej atrakcyjności swojemu wnętrzu.

Od dodania odrobiny kolorów do sypialni po stworzenie nowoczesnej i subtelnej atmosfery w łazience lub kuchni, opcje, które masz dzięki temu oświetleniu są naprawdę nieograniczone. Jak sama nazwa wskazuje, taśma LED to długi pasek małych układów LED, które są umieszczane w regularnych odstępach od siebie. Taśma jest dostępna w różnych długościach i jest wystarczająco wąska, aby zapewnić dużą wszechstronność zastosowania. Oznacza to, że możesz zainstalować taśmę LED w dowolnym miejscu, nawet bardzo małym i niedostępnym. Po włączeniu diody LED zapalają się, zapewniając oszałamiające oświetlenie akcentujące w pomieszczeniu. W porównaniu ze zwykłymi światłami diody LED są znacznie bardziej energooszczędne. Tradycyjne światła nie tylko zużywają więcej energii, ale także zwiększają temperaturę w pomieszczeniu, ponieważ emitują ciepło. Światła LED są nawet o 90 procent bardziej wydajne niż zwykłe żarówki, ponadto ich skuteczność świetlna nie wpływa na ich blask.

Taśmy LED mogą emitować szerszą gamę kolorów niż tradycyjne oprawy oświetleniowe.

Oprócz normalnej ciepłej bieli i zimnej bieli są one również dostępne w opcji zmieniającej kolory. Najbardziej podstawowe modele oferują około 16 kolorów statycznych i 4 tryby świecenia. Bardziej zaawansowane modele mogą być używane z systemami DMX do tworzenia oszałamiających efektów świetlnych. Ukryte schematy świetlne to te, w których oprawa pozostaje ukryta i można zobaczyć tylko emitowane światło, przykładem są profile do taśm led. Taśmy LED pasują dobrze do tej kategorii, ponieważ mają bardzo kompaktową budowę i pasują do większości miejsc, których inne rodzaje oświetlenia nie mogą się zmieścić, takich jak regały, półki czy wnęki. Istnieją dwa główne rodzaje oświetlenia LED na taśmie, bezprzewodowe i przewodowe i oba typy mają swoje wyraźne zalety i metody zastosowania.

Zamieszczono w: Dom