Zadbaj o bezpieczeństwo na rowerze

Wiele osób uwielbia spędzać wolny czas na przejażdżkach rowerowych, obecnie duża popularnością cieszą się rowery crossowe, o trochę cieńszych oponach niż tradycyjne rowery górskie.

Posiadają one także większą średnicę koła. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż bardzo przyjemnie można nimi jeździć zarówno po mieście, jak również w trudniejszym terenie jak na przykład góry. Poza górskimi rowerami bardzo modne są również kolarzówki. Spośród innych rowerów wyróżniają się one bardzo cienkimi oponami, i tym że są bardzo lekkie dzięki temu można rozwijać na nich nawet spore prędkości. Właśnie dlatego te rowery są używane w czasie różnych zawodów zarówno w kolarstwie szosowym jak i halowym. Jednak wiadomo, że rowery to nie tylko sprzęt dla zawodowców, ale również dla amatorów. Wycieczki rowerowe są bardzo popularne wśród ludzi w każdym wieku. Jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie czasu z rodziną. Jeżeli dziecko nie jeździ jeszcze rowerem, można zakupić mały wózek jednokołowy, który możemy podczepić do naszego roweru. Wówczas maluch będzie podróżował wraz z nami w wygodnym kojcu. Wybierając się na dłuższą wycieczkę rowerową, warto zadbać o wszystkie sprawy związane z obsługą.

Przed wyjazdem warto sprawdzić hamulce.

Musimy zwrócić uwagę czy linki hamulcowe są odpowiednio napięte, a klocki hamulcowe nie są zbyt wytarte. Z pewnością warto zadbać o bezpieczeństwo, dobrym pomysłem będą kaski dla całej rodziny, które będą chroniły głowę w czasie wypadku. W czasie szybkiego hamowania, możemy spaść z roweru, wówczas najbardziej na narażona będzie nasza głowa. Dzieci dodatkowo można zabezpieczyć nakolannikami. Jeżeli szukamy sprawdzonych rozwiązań dobrym pomysłem będzie kask uvex. Kaski często posiadają dobrze widoczne kolory, co dodatkowo wpływa na nasze bezpieczeństwo na drodze. Możemy nabyć różne modele, w różnych rozmiarach, dla dorosłych i dla dzieci. Warto także zwrócić uwagę na wygodne ubrania dla rowerzystów, które zwiększają komfort jazdy.