Ubrania do karmienia – kolejny rozdmuchany trend czy „must have” kobiety po porodzie?

Nasze mamy czy babcie nie miały pojęcia, że za kilkanaście, kilkadziesiąt lat powstanie zupełnie osobny dział mody kreujący ubrania takie jak bluzki do karmienia, koszulki do karmienia czy sukienki do karmienia. Poprzednie pokolenie musiało sobie radzić z tym co było pod ręką, a widok piersi karmiącej niemowlaka nie budził takich kontrowersji jak dziś. Można więc założyć, że ubrania do karmienia to jedynie marketingowy wymysł kreatorów mody i kolejny dobry pomysł na biznes. Ale czy jest tak w rzeczywistości? To, że kobiety poprzednich pokoleń radziły sobie bez sukienki do karmienia kilkadziesiąt lat temu nie znaczy wcale, że ta sukienka nie jest potrzebna, a nawet niezbędna by wieść komfortowe życie z niemowlakiem.

Koszule do karmienia sposobem na kontrowersje

W dzisiejszych czasach często słyszy się, że kobieta karmiąca piersią publicznie budzi liczne kontrowersje. Wielu osobom taki widok z jakiegoś powodu sprawia dyskomfort, powoduje oburzenie, a nawet odbiera apetyt! Słyszy się wówczas głosy, że przestrzeń publiczna to miejsce, w którym każdy powinien czuć się swobodnie, ale nie kosztem wolności i komfortu innych ludzi. Sposobem na uniknięcie nieprzyjemnej sytuacji w miejscu publicznym przez świeżo upieczoną mamę jest zainwestowanie w koszule do karmienia lub sukienki do karmienia. ta wygodna stylizacja pozwoli nam dyskretnie nakarmić malucha bez narażania się na niezadowolone spojrzenia gapiów w parku czy w galerii handlowej.

Zwolennicy swobodnego karmienia piersią są zdania, że jest to naturalna czynność i nie powinno się jej w żaden sposób ograniczać i zniewalać. Zachęcają wszystkie młode mamy do nieskrępowanego karmienia piersią.

Jeżeli jesteś niedoświadczona w temacie karmienia możesz mieć mętlik w głowie. Trudno przewidzieć czy ta czynność będzie dla ciebie komfortowa w przestrzeni publicznej czy nie. Warto więc zainwestować w koszule do karmienia, sukienki do karmienia lub inne ubrania do karmienia. Jeżeli będziesz ich potrzebować to zawsze będą pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem są również bluzy ciążowe czy sukienki ciążowe, które najczęściej mają również funkcjonalny zaczep umożliwiający odpięcie i nakarmienie dziecka piersią.

Niezależnie od tego jaki masz stosunek do karmienia piersią w miejscu publicznym – powinnaś postawić na swój komfort i wygodę. Pierwsze tygodnie z niemowlakiem są niesamowitym stresem i próbą sił dla świeżo upieczonych rodziców. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na dodatkowy wydatek to warto zaopatrzyć się w sukienki do karmienia czy sukienki ciążowe, które w ciepłe dni ułatwia ci karmienie maluszka. Każdy stres, którego możesz uniknąć w pierwszych dniach po porodzie będzie na wagę złota. Dlaczego więc nie podarować sobie tego komfortu?