Chemiczne środki do udrażniania rur

Półki sklepowe uginają się pod produktami przeznaczonymi do udrażniania rur. Można znaleźć całą gamę produktów chemicznych, które działają, wykazują się skutecznością, a jednocześnie pozwalają na rozwiązanie problemu z domową instalacją kanalizacyjną.

Produkty te dostępne są w formie granulek, żeli lub płynów. Teoretycznie wystarczy umieścić je w odpływie, aby osiągnąć spodziewane rezultaty. Już po kilku minutach od zastosowania powinny zacząć działać, udrażniając zatkaną rurę. Jednak trzeba być również przygotowanym na to, że środki do udrażniania rur nie zadziałają tak, jak tego oczekiwaliśmy. Wręcz mogą w niektórych przypadkach spotęgować problem. Odpływ staje się drożny po użyciu środków chemicznych jedynie wtedy, gdy zator umiejscowiony jest stosunkowo blisko. Jeżeli jednak umiejscowiony jest w znacznej odległości od zlewu lub umywalki, środki nie będą w stanie dotrzeć do tego miejsca i zadziałać z odpowiednią skutecznością. Trzeba mieć świadomość, że środki chemiczne nie poradzą sobie z poważną niedrożnością.

Ponadto, musimy zapoznać się z informacją od producenta, czy dany środek chemiczny jest dostosowany do materiału, z jakiego wykonana jest nasza instalacja kanalizacyjna. Nie wszystkie preparaty mają uniwersalne działanie i mogą spowodować poważne uszkodzenia rur. Do uszkodzenia może dojść także w momencie nadmiernego stosowania środków chemicznych. Należy więc wykazywać się szczególną ostrożnością, jeżeli zdecydujesz się na tę metodę udrażniania rur, szczególnie jeżeli mieszkasz w starym domu z żeliwnymi rurami. Preparaty zawierające wodorek sodu są zabójcze dla takich instalacji. Zamiast ją udrażniając, uszkodzisz całą kanalizację, która nadawała będzie się jedynie do wymiany. Warto mieć świadomość, że udrażnianie kanalizacji Warszawa nie będzie konieczne, jeżeli we właściwy sposób zadbasz o rury i zastosujesz się do kilku podstawowych zasad higieny. Wtedy na pewno osiągniesz efekty, o jakie chodzi, czyli brak konieczności przepychania rur.

Zamieszczono w: Dom