Rozwiązania dotyczące redukcji cellulitu

Cellulit jest wyrażeniem stosowanym do opisywania kieszonek tłuszczu, które są uwięzione pod skórą i powodują powstawanie wgłębień i guzków.

To nieregularne i niejednolite pofałdowanie skóry zostało nazwane cellulitem lub skórką pomarańczową. Prawdopodobnie u większości kobiet po okresie dojrzewania cellulit rozwija się na pewnym etapie życia, chociaż u mężczyzn rzadko jest to widoczne. Uda, pośladki i brzuch są najczęstszymi obszarami występowania cellulitu. Chociaż często mylony jest z otyłością, cellulit nie jest w rzeczywistości związany z otyłością, ponieważ może również występować u szczupłych, młodych kobiet. Pod skórą właściwą i naskórkiem znajdują się trzy określone warstwy tłuszczu. Cellulit ma tendencję do rozwoju w podskórnych warstwach tłuszczu. Ta warstwa tłuszczu ma unikalną strukturę w porównaniu do innych warstw, ponieważ jej części tłuszczowe są ułożone w określone komory za pomocą pasm tkanki łącznej wokół niej. Hormony pomagają również w magazynowaniu tłuszczu wraz z metabolizmem organizmu w podskórnej warstwie tłuszczu. Czynniki hormonalne również odgrywają rolę w tworzeniu cellulitu. Cellulit występuje głównie u kobiet podczas ich zmian hormonalnych, takich jak dojrzewanie, ciąża i menopauza, a także podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Hormony kobiety są zwykle odpowiedzialne za regulację przepływu krwi, tłuszczu, tkanki łącznej i drenażu limfatycznego.

Współczesne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej oferują szybkie wyniki, jeśli chodzi o usuwanie cellulitu warszawa, zlokalizowanych złogów tłuszczu, zmniejszenie objętości ud i talii, a jednocześnie poprawę jędrności skóry. Można je zastosować na obszarach ud, pośladków, ramion, talii i plecach. Klinicznie zatwierdzona od wielu lat endermologia to mechaniczny masaż skóry i tkanek podskórnych, który aktywuje naturalny proces drenażu tkanek tłuszczowych i skóry. Jest to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, który działa bezpośrednio na cellulit. Ponadto stymuluje kolagen i elastynę, aby nadać skórze elastyczność.

Zamieszczono w: Blog