Tworzenie właściwej diety dla Twojego kota

Opieka nad kotem wymaga bardzo wiele.

Jeśli jesteś właścicielem kota po raz pierwszy, a nawet jeśli masz kota od jakiegoś czasu, ten artykuł może ci pomóc. Przeczytaj ją uważnie, a nie powinieneś mieć problemu z lepszą opieką nad swoimi kotami.Coroczna wizyta weterynarza powinna odbywać się dla Twojego kota. Weterynarz nie tylko przeprowadzi ogólne badanie fizykalne, ale także upewni się, że mają niezbędne szczepienia. Postaraj się utrzymać tego samego weterynarza przez całe życie swojego zwierzaka. Dzieje się tak, ponieważ ta osoba będzie znała twojego kota i historię zwierzęcia.Zrób darmową zabawkę dla swojego kota, umieszczając trochę suchego ryżu lub kilka suchej fasoli w pustej butelce po pigułkach. Zamknij pokrywę i przeturlaj grzechotkę po podłodze. Większość kotów nie może oprzeć się dźwiękowi i ruchowi. Możesz również zawiązać sznurek wokół szyjki butelki, aby zrobić zabawkę do ciągnięcia lub dyndącą zabawkę.Upewnij się, że Twój kot jest odpowiednio nawodniony. Podobnie jak ludzie, koty muszą pić dużo wody. Jeśli nie dostaną wystarczającej ilości wody, mogą się odwodnić, rozwinąć różne problemy zdrowotne lub umrzeć. Upewnij się, że zawsze mają miskę świeżej i czystej wody. Sama miska również musi być codziennie czyszczona i uzupełniana. Powinieneś także trzymać tę miskę w jednym miejscu.Ważne jest, aby karmić kociaka wyłącznie karmą przygotowaną specjalnie dla kociąt. Karma dla kotów zawiera więcej tłuszczu i białka, co pomaga utrzymać zdrowe ciało rosnącego kota. Karma dla dorosłych kotów jest chudsza i nie jest specjalnie skomponowana w taki sam sposób jak karma dla kociąt. Tworzenie właściwej diety dla Twojego kota

Twój kociak będzie rósł bardzo szybko w krótkim czasie, dlatego ważne jest, aby prawidłowo się odżywiał.Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną, gdy masz problemy z kotem.

Chociaż możesz chcieć zrobić to sam, pomocne może być zasięgnięcie porady u innych osób, które mają doświadczenie w posiadaniu kotów. Skorzystaj z Internetu, aby podzielić się wskazówkami z innymi właścicielami kotów i zadać pytania lub porozmawiać z sąsiadami, przyjaciółmi lub weterynarzem.Pozwól kotu wygodnie korzystać z nosidełka. Musisz przyjąć inne podejście do szkolenia kota niż psa. Potrzebują pozytywnego wzmocnienia. Daj swojemu kotu smakołyk za każdym razem, gdy zrobi coś dobrze. Prędzej czy później Twój kot wypróbuje atrakcyjną przestrzeń i nauczy się w niej czuć komfortowo. Dzięki temu transport kota w nosidełku stanie się znacznie prostszy.Zrozum odgłosy swojego kota. Miauczenie jest formą komunikacji, często w celu jedzenia lub zwrócenia uwagi. Są jednak inne dźwięki. Syczenie zwykle oznacza strach lub gniew, więc powinieneś trzymać się z daleka. Koty wydają również pewne dźwięki, gdy widzą zdobycz. To często brzmi jak ćwierkanie. Mruczenie może oznaczać zadowolenie, ale czasami oznacza zdenerwowanie.Czy wydaje Ci się, że włosy Twojego kota są wszędzie, gdzie spojrzysz? Koty zrzucają się dość często, więc upewnij się, że często je szczotkujesz. Jeśli Twój kot dużo linieje, musisz go częściej myć. Dzięki temu sierść Twojego kota będzie ładna i gładka.Drzwiczki dla kotów to świetny sposób, aby kot mógł wchodzić i wychodzić bez Twojej pomocy. Możesz również użyć drzwiczek kotek na drzwiach w domu. To może być świetne, jeśli masz psa lub małe dzieci, aby trzymać je z dala od pokoju z kuwetą.Teraz pewnie widzisz, że praca z kotami wymaga sporo pracy. Nie jest to trudne, ale może być czasochłonne. Weź wszystko, co tu przeszłaś, a nie będzie to dla ciebie takie trudne. Powodzenia i ciesz się opieką nad swoim zwierzakiem!