Wycieczka do egzotycznej Japonii

Każdy, kto kiedykolwiek jadł sushi, czytał mangę lub popijał sake, może czuć, że wie coś o tym tajemniczym archipelagu około 6800 wysp wulkanicznych. A jednak od momentu przybycia do Japonii jest prawie tak, jakbyś dotknął innej planety.

Przygotuj się na przyjemną dezorientację podczas pobytu w tej fascynującej krainie kwitnącej wiśni, w której starożytni bogowie, zwyczaje i kunszt mieszają się z najnowocześniejszą technologią, futurystyczną modą i nowoczesnym stylem. Podróżni, którzy lubią mieszać się z ludźmi, pokochają Tokio. Obszar metropolitalny stolicy Japonii jest najbardziej zaludniony na świecie. Od oglądania wiosennych kwiatów wiśni w tradycyjnych ogrodach po targi rybne. Tokio łączy starożytność z nowoczesnością, od świątyń po bary sushi i karaoke. Samo chodzenie po ulicach tego hiperaktywnego miasta może być energetyzującym doświadczeniem. Zupełnie odmienne Kioto oferuje piękno, które prawdopodobnie wyobrażałeś sobie po obejrzeniu filmu z Hollywood. Jest tam wiele różnych pięknych świątyń oraz spektakularne lasy bambusowe oraz potężne bramy świątynne Torii. Słynna ze swoich uroczych jeleni, parku oraz starożytnych świątyń Nara jest koniecznością, jeśli lubisz tradycyjną stronę Japonii. Do Japonii najlepiej wybrać się na wiosnę.

Odbywa się wtedy Hanami czyli święto kwitnącej wiśni, możemy wtedy oglądać spektakularnie kwitnące drzewa w praktycznie każdym parku czy ogrodzie. Jesienią natomiast możemy podziwiać mieniące się wszystkimi kolorami drzewa klonu. Warto też odwiedzić herbaciarnię i obejrzeć ciekawy rytuał parzenia herbaty. W Japonii najwięcej budynków oznaczono jako Skarby Narodowe. Starożytna stolica regionu Kensai i jej piękny park jest odpowiednim domem dla największego posągu Buddy w Japonii, znajdującego się w jednym z największych drewnianych budynków na świecie. Muzeum sztuki buddyjskiej w Nara jest również ucztą dla oczu. Jeżeli planujesz wyjazd do Japonii zrób sobie listę miejsc, które chcesz zobaczyć, aby niczego nie pominąć, ponieważ jest naprawdę mnóstwo rzeczy, które warto odwiedzić.