Zdrowa woda mineralna

Wszystkie żywe organizmy potrzebują wody, aby przetrwać. Woda nie tylko wspomaga niezbędne funkcje fizyczne, ale także dostarcza niezbędnych składników odżywczych, których organizm sam nie wytwarza.

Wiele osób wybiera butelkowaną wodę mineralną ze względu na jej postrzeganą czystość i potencjalne korzyści zdrowotne. Wiele osób zastanawia się dlaczego powinniśmy wybrać wodę mineralną, a nie wodę z kanu. Oba typy zawierają minerały, jednak z definicji woda mineralna musi zawierać określoną ilość minerałów, a proces butelkowania musi odbywać się w określonych warunkach. Woda w domowych kranach pochodzi ze źródeł powierzchniowych lub podziemnych. Publiczni dostawcy wody przenoszą wodę ze źródła do oczyszczalni, gdzie poddawana jest dezynfekcji chemicznej. Ostatecznie czysta woda jest dostarczana do gospodarstw domowych poprzez system podziemnych rur. Woda wodociągowa może zawierać dodane minerały, w tym wapń, magnez i potas. Twarda woda z kranu ma wyższą zawartość minerałów, co niektórzy uważają za zdrowsze. Jednak minerały w twardej wodzie tworzą osady, które mogą powodować korozję rur lub ograniczać jej przepływ.

Ponadto, pomimo wysiłków publicznych dostawców wody, zanieczyszczenia z zardzewiałych lub nieszczelnych rur mogą zanieczyszczać wodę pitną.

Woda mineralna pochodzi z naturalnych podziemnych zbiorników i źródeł mineralnych, dzięki czemu ma wyższą zawartość minerałów niż woda z kranu. Nawet niewielkie ilości minerałów znajdujące się w zwykłej wodzie pitnej odgrywają są korzystne dla zdrowia. Oczywiście wapń i magnez są ważne dla mocnych kości. Magnez pomaga również regulować ciśnienie krwi, osoby mieszkające na obszarach o niskiej zawartości minerałów mogą być bardziej narażeni na choroby serca. Niektóre osoby wybierają także wodę gazowaną, wszystko jest oczywiście kwestią gustu. Za najbardziej zdrową uważana jest woda gazowana w szklanych butelkach, ważny tu będzie także aspekt ekologiczny, ponieważ szkło jest bardziej przyjazne dla środowiska. Warto zwrócić na to uwagę kupując wodę ponieważ butelki plastikowe są obecnie bardzo dużym problemem ekologicznym na całym świecie.

Zamieszczono w: Blog