Jak przygotować się do rozbiórki domu?

Dom można zburzyć na dwa sposoby, pierwszym jest dekonstrukcja, czyli ręczne rozrywanie domu, jest niezwykle pracochłonna, ale to świetny sposób na recykling materiałów.

Wiele wewnętrznych elementów domu można poddać recyklingowi. Można wykorzystać wszystkie elementy metalowe, jak również niektóre elementy drewniane podtrzymujące dach. Stare cegły można odsprzedać, niektóre firmy zajmują się wykorzystaniem starych cegieł do ozdoby elewacji. Rozbiórka mechaniczna polega na użyciu ciężkich maszyn do przekształcenia domu w stertę śmieci, które mają być wyrzucane do śmietników.

Elementy wewnętrzne i materiały w dużym stopniu nadające się do recyklingu można usunąć, pozostawiając ramę i inne konstrukcje do wyburzenia przy użyciu ciężkiego sprzętu budowlanego. Aby zburzyć dom będziemy potrzebowali wykwalifikowanej ekipy, chodzi przykładowo o pomoc w uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń. Profesjonalna ekipa będzie wiedziała jak odpowiednio zabezpieczyć miejsce wyburzania. Ponadto trzeba zwrócić czy podczas wyburzana nie powstanie wiele odpadów które mogą być niebezpieczne, przykładowo może to być azbest.

Wiele substancji, które były powszechnie stosowanymi materiałami budowlanymi w czasie, gdy budowano dom, może w rzeczywistości być bardzo niebezpiecznymi związkami, na które można być narażonych.

Pleśń, zgniłe drewno, farba ołowiana i azbest to tylko kilka materiałów, które mogą trafić się podczas rozbiórki. Trzeba zatem przygotować się na taką ewentualność, trzeba bowiem posiadać odpowiednie pojemniki na śmieci. Oczywiście podczas rozbiórki nie może się obejść bez profesjonalnego ciężkiego sprzętu. Będą to z pewnością różne końcówki do koparki, które przyczepimy zamiast łyżki. Można zatem zamontować szczęki kruszące, dobrym pomysłem jest także wykorzystanie nożyc wyburzeniowych, które posłużą do ciecia konstrukcji stalowych. Jeżeli poszukujemy sprzęty tego rodzaju warto sprawdzić ofertę firmy Osa Polska – osprzęt wyburzeniowy jaki oferuje jest niezawodny.