Fantazyjne formacje skalne w Górach Stołowych

Nigdzie w całym kraju nie znajdziemy takich formacji skalnych jak w Górach Stołowych.

Przez tysiące lat powstały tam bardzo interesujące formacje skalne, które tworzą różnego rodzaju labirynty, przejścia. Jest to bardzo wyjątkowe miejsce z pewnością warto je odwiedzić, są to góry niezbyt wysokie, niezbyt wymagające jeżeli chodzi o naszą kondycję, dlatego jest to doskonały pomysł na wyjazd całą rodziną z dziećmi. Cześć formacji skalnych występujących w Górach Stołowych, zostało uformowanych przez wodę, potoki które przecinały te góry stworzyły różnego rodzaju labirynty czy przejścia które możemy obecnie podziwiać.

Fantazyjne formacje skalne w Górach Stołowych

Błędne Skały w Górach Stołowych

Oczywiście jedną z najpopularniejszych atrakcji Gór Stołowych są Błędne Skały, jest to zespół skalnych bloków które sięgają na wysokość 853 m nad poziomem morza. Dzięki temu iż są to często pionowe skały, tworzą wspaniałe labirynty, czasem także porównywalne do Skalnego Miasta. Błędne Skały znajdują się w Sudetach środkowych po stronie polskiej, leżą na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, między Kudową Zdrojem a Karłowem. Najczęściej występują tutaj piaskowce, które dość łatwo ulegają erozji spowodowanej wodą czy też działaniem wiatru, dzięki temu możemy obecnie podziwiać wspaniałe przesmyki, korytarze o różnych kierunkach i wielkościach.

Naturalnie są to bardzo wyjątkowe atrakcje, które czasem mogą przypominać filmy science-fiction, czasem mogą sprawiać także wrażenie iż zostały one wykryte ręką ludzką, to świetne miejsce gdzie możemy zabrać dzieci, będą się one tutaj doskonale bawiły, cały obszar przypomina bajkowo krainę. Z pewnością chociaż raz w życiu powinniśmy odwiedzić Góry Stołowe, to świetne miejsce, jedyne tego rodzaju formacje skalne w całym kraju a także w Europie Środkowej. Oprócz Błędnych Skał zawarto także odwiedzić Szczeliniec Wielki, znajdziemy tam różnego rodzaju labirynty które powstały naturalnie, są to bardzo wysokie formacje skalne które robią naprawdę duże wrażenie na turystach.

Zatem jeżeli jesteśmy w okolicy koniecznie warto zobaczyć Błędne skały w Górach Stołowych, Znajdziemy tam także bardzo dobrą bazę noclegową, restaurację czy też że kwatery prywatne. Z pewnością znajdzie się miejsce dla całej rodziny, są tam także parkingi czy też dogodna komunikacje, która pozwoli nam na łatwe zwiedzanie całych Gór Stołowych.

Więcej na temat Gór Stołowych dowiesz się na blogu Martynasoul.com