Estonia kraj który warto odwiedzić

Jednym z niedocenianych turystycznie krajów jest Estonia, warto odwiedzić ten kraj i poznać jego kulturę. Powinniśmy poznać historię tego kraju, warto odwiedzić muzea prezentujące różne walory tego kraju od tradycyjnej kultury wiejskiej po historię KGB, w muzeach estońskich można się wiele dowiedzieć.

Warto z pewnością spróbować tradycyjnych Estońskich przysmaków. Co czyni estońskiej jedzenie tak wyjątkowym? Wspólną cechą jest to, że jedzenie musi być świeże, smaczne, wykonane z lokalnych składników, możemy spróbować tu wyjątkowy chleb żytni, mięso, mleko, warzywa, ryby i owoce leśne. Z pewnością renomą cieszą się takie dania jak galaretka mięsna, pieczona wieprzowina lub gęś, pieczone ziemniaki, kapusta kiszona, dżem borówkowy i kiełbasy z dodatkiem krwi czyli kaszanki to bez wątpienia dania charakterystyczne dla Estonii. Z pewnością można spróbować tu czegoś nowego. W Estonii temperatura wody rzadko przekracza 20 stopni nawet w lecie. Dla niektórych turystów może wydawać się to za niską temperaturą, jednak z pewnością taką wodą uwielbiają morsy. W okresie od listopada do marca, kiedy temperatura wody wynosi około 1 stopnia Celsjusza, zatem nie zamarza, Pływanie zimą nie jest zwykłym zanurzeniem w lodowatej wodzie.

Można wskoczyć do lodowatego przerębla tuż po po gorącej saunie, po krótkiej kąpieli wracamy z powrotem do ciepłej sauny.

Zatem wycieczki do Estonii to propozycja dla każdego, dla osób lubiących aktywny wypoczynek, jak również dla osób które wolą zwiedzanie zabytków i poznawanie kultury. Ciekawe propozycje wycieczek do Tallina można znaleźć na stronie: https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84. Osoby które nie szukają mocnych wrażeń mogą skupić się na zwiedzaniu, w Estonii można zobaczyć wiele średniowiecznych zamków, które pamiętają niejedną bitwę. stolica Estonii Tallin została wpisana na listę UNESCO. Znajdziemy tam urokliwe brukowane uliczki, architektura głównie z wpływami niemieckimi jest tutaj niepowtarzalna. Miasto powstało w XIII wieku, przez wieki znajdywało się w obszarach wpływów Polski, Szwecji, Rosji i Niemiec. Jako ważny port miasto znajdowało się pod wpływem różnych kultur. W czasie drugiej wojny światowej internowany był tu polski okręt podwodny Orzeł, którego załoga wraz z okrętem zbiegła.