Jak przechowywać pigwę?

Pigwa jest owocem, który może nam się kojarzyć z pewnego rodzaju egzotyką. Jednakże jak najbardziej jest ona dostępna w naszym kraju. Jednym z zagadnień, jakiemu zatem można poświęcić nieco więcej uwagi, jest sposób na to, aby móc skutecznie przez dłuższy czas owe owoce przechowywać.

Pigwy jak i inne owoce, mają swój określony termin przechowywania. Z punktu widzenia hurtowników na pewno bardzo istotne jest to, aby móc ów termin przechowywania owoców nieco przedłużyć. Istnieje na to sposób, a bardzo dobrym sposobem bez wątpienia jest sięgnięcie po specjalistyczny środek o nazwie FruitSmart.

Mowa jest o środku stosowanym na chwilę obecną przez coraz szerszą grupę hurtowników. Tym samym można śmiało powiedzieć, że jest to środek bardzo skuteczny. FruitSmart jest środkiem stosowanym w określonych warunkach i w odniesieniu do owoców w określonym okresie po zebraniu. Istnieją także ściśle określone dawki produktu, które powinny, które mogą być zastosowane. Mowa jest mianowicie o wartościach od 0,037 do 0,068 g na każdy metr sześcienny powierzchni chłodni.

Warto tutaj zaznaczyć, że w momencie aplikacji środka, pomieszczenie chłodnicze powinno być całkowicie szczelne. Czas przeprowadzenia owego zabiegu wynosi 24 godziny. Istotnym elementem jest to, aby zabieg aplikacji FruitSmart był przeprowadzony do siedmiu dni po zebraniu owoców w przypadku, gdy temperatura ich przechowywania wynosiła nie więcej niż 10 stopni.

Natomiast jeśli owa temperatura jest wyższa, to wówczas zabieg można przeprowadzić najwyżej po trzech dniach. Produkt o nazwie FruitSmart jest dostępny w różnych punktach dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Istotne informacje na temat jego stosowania można również znaleźć na stronie internetowej jak przechowywać pigwę. Warto dodać, że ów produkt jest szeroko stosowany nie tylko w odniesieniu do przechowywania pigwy, ale równocześnie też świetnie się on sprawdza w odniesieniu do innego rodzaju owoców oraz warzyw, co tym bardziej zwiększa jego popularność.