Trwałe i energooszczędne domy z drewna

Technologia produkcji drewnianych domów prefabrykowanych sugeruje ich wytwarzanie z naturalnych materiałów, co dla wielu naukowców jest sposobem na lepsze życie bliżej natury.

Materiały do budowy domów drewnianych pochodzą prosto z natury. Domy budowane z drewna mają mniejszą wagę, co z kolei zmniejsza koszt wylewania fundamentu. Budowa takich domów jest od 5 do 10 razy szybsza niż czas potrzebny na zbudowanie domu z cegieł czy betonu. Ponadto budowa domów drewnianych jest sucha, nie trzeba czekać od 3 do 12 miesięcy na wyschnięcie tynku wewnątrz pomieszczeń, jak w domach budowanych metodą tradycyjną. Koszty ogrzewania są niższe z powodu dodatkowej warstwy izolacji w ścianach i stropach tych domów. Szacuje się, że jeśli ściana prefabrykowanych domów z drewna ma grubość 15 centymetrów, odpowiada to 30 centymetrowej ścianie z cegły. Ściany tego typu domów mają taką samą wytrzymałość jak z cegły czy betonu, więc w niczym nie ustępują im jakością. Ludzie lubią szybkie i niedrogie wyniki, i właśnie to może zaoferować drewno w budownictwie. Niektórzy producenci mogą zbudować drewniany domek drewniany Łódź o powierzchni około 50 metrów kwadratowych na miejscu w ciągu miesiąca lub nawet mniej. W porównaniu z cegłą, kamieniem lub betonem konstrukcje drewniane z pewnością oszczędzają czas i nieodłącznie związane z tym oszczędności pracy.

Jest to szczególnie ważne w trudnych warunkach pogodowych, takich jak ulewny deszcz, śnieg i oblodzenie, gdzie budowa konstrukcji z drewna może być kontynuowana bez przeszkód. Zdecydowanie łatwiej jest podążać za planami konstrukcji drewnianych niż z cegły, betonu lub stalowych ram. Domy o konstrukcji drewnianej umożliwiają łatwe modyfikacje w trakcie i po zakończeniu procesu budowy, a to ze względu na łatwość, wszechstronność i opłacalność, co czyni go tak popularnym i niedrogim wyborem. Izolowane domy betonowe mogą być kosztowne, kłopotliwe i czasochłonne, aby zmiana planów rozkładu pomieszczeń jest praktycznie niemożliwa. W dodatku budowa tradycyjnego domu jest droga i czasochłonna.

Zamieszczono w: Dom