Zalety montażu felg aluminiowych

Felgi aluminiowe do pojazdów posiadają szereg zalet, już w czasie ich powstawania, możliwe jest dbanie o odpowiednią jakość produktu. Przy produkcji felg aluminiowych, możliwe jest wykrywanie wad produkcyjnych, za pomocą prześwietlania promieniami RTG.

Alufelga składa się z trzech warstw, sucha warstwa bazowa, warstwa koloru, powierzchnia przezroczysta czyli bezbarwny lakier. Czynniki agresywne czyli np. sól w zimie, mają na nią mniejszy wpływ niż na felgę stalową. Jednak należy je zabezpieczać środkami – kosmetyki samochodowe, ma je w ofercie każdy sklep motoryzacyjny. Poza tym felgi aluminiowe są mniej podatne na odkształcenia, w przypadku zmian temperatury otoczenia. Posiadają one również większą wytrzymałość przy uderzeniach. Obecnie większość samochodów wyposażanych jest standardowo w felgi aluminiowe, mogą być różnej wielkości oraz różnych kształtów. Możemy wybierać spośród bardzo wielu modeli, każdy znajdzie odpowiednie felgi do swojego modelu samochodu. Jednak należy zwracać uwagę na uszkodzenia felg, można je otrzeć o krawężnik podczas parkowania. W czasie wypadku mogą ulec uszkodzeniu, wówczas zmienią się właściwości felg. Niezbędne będzie wówczas przywrócenie ich do stanu fabrycznego. Trzeba będzie poszukać firmy oferującej prostowanie felg warszawa wola.

Felgi aluminiowe to nie tylko atrakcyjny wygląd pojazdu, to również zmniejszenie masy części nie amortyzowanej pojazdu. Alufelgi są lżejsze od swoich stalowych odpowiedników. Powoduje to poprawę osiągów auta, i zmniejsza zużycie elementów zawieszenia. Posiadają one również dużą powierzchnię otworów, co poprawia chłodzenie hamulców. Ma to niemałe znaczenie podczas częstego hamowania, ponieważ skraca drogę od momentu naciśnięcia pedału hamulca do zatrzymania pojazdu. Szczególnie polecane jest, to kierowcom, którzy lubią ostrą jazdę. Ze względu na duże obciążenia, podczas sportowej jazdy warto również zainwestować w odpowiednie opony. Koła warto raz na jakieś czas zabezpieczyć takimi środkami jak, kosmetyki samochodowe, które oferuje każdy sklep motoryzacyjny.