Pizza to jeden z najpopularniejszych fast foodów.

Co warto wiedzieć na temat tak zwanego szybkiego jedzenia? Jak wypada pizza w porównaniu do innego jedzenia typu fast food? Odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Pizza

Pizza Wrocław jest z pewnością ulubionym fast foodem większości osób. Jest to potrawa włoskiej kuchni, aktualnie niezwykle rozpowszechniona na świecie. To płaski placek z drożdżowego ciasta z pomidorowym sosem, posypany serem oraz ziołami i pieczony w wysokiej temperaturze. W Polsce jest bardzo dużo pizzerii – z pewnością chociaż jedna znajdzie się nawet w najmniejszych miasteczkach. Do pizzy można dobrać ulubione dodatki. Obecnie coraz popularniejsze są także pizze zwijane bądź pizze z mięsem kebab. Pizza może być traktowana jako w miarę zdrowy, pełnowartościowy posiłek, jeżeli ciasto będzie cienkie, będą dodatki świeżysz warzyw, a ser będzie dobrej jakości i nie będzie go zbyt wiele. Warto też wybrać spód pizzy zrobiony z ciemnej, pełnoziarnistej mąki. W zdrowszej wersji pizzy powinno się także zrezygnować z dodatkowego sosu do jej polewania.

Inne fast-foody

Kebab jest bardzo często wybierany na zabicie głodu w trakcie nocnych zabaw w mieście przez imprezujące osoby. Jest to bardzo sycące oraz kaloryczne, głównie ze względu na bułkę oraz dużą ilość sosu. Zdrowe w kebabie jest to, iż jest w nim dużo surówki i różnego rodzaju warzyw. Ponadto, mięso kebab zawiera dużo białka, jednakże najczęściej ma też dużo tłuszczu oraz jest bardzo słone. Jeżeli chcielibyśmy zjeść kebaba w nieco zdrowszej wersji, warto zamiast standardowej sporej bułki wybrać cienką pitę, sporo warzyw i zrezygnować z kalorycznego sosu majonezowego.

Hot-dog jest uważany za najbardziej niezdrowy fast-food. Jest niezwykle popularny nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także i w Polsce. Można go dostać w coraz to większej ilości miejsc. Składa się z niezdrowej, białej bułki, ketchupu bądź innego sosu oraz bardzo często najtańszej parówki oraz prażonej cebulki, którą trudno uznać za warzywo po takiej obróbce. Warto wybierać zdrowe hot-dogi, w ciemnej bułce, z dobrej jakości parówką, dodatkiem warzyw oraz małą ilością sosu.

Burgery – możemy znaleźć już je nawet w zwykłych pizzeriach, w innych pozycjach w menu. Składają się one najczęściej z dużej ilości smażonego, czerwonego mięsa, białej bułki, sera, sosu oraz wybranych warzyw.Burgery są bardzo sycące i podobnie jak pizza  Najczęściej do niego dobierane są dodatkowo frytki, często też jest jedzony również solo.

Podsumowanie

Mimo iż Polacy znacznie częściej chodzą do restauracji, fast foody nadal cieszą się ogromną popularnością. Każdego dnia restauracje szybkiej obsługi odwiedzane są przez sporą liczbę konsumentów. Dlaczego tak jednak jest? Przede wszystkim jedzenie takie zapewnia możliwość szybkiego zaspokojenia głodu po taniej cenie. Dlaczego jednak pizza może być lepszym wyborem niż inne fast foody? Przede wszystkim dlatego, że można samodzielnie dobrać do niej ulubione dodatki, a w przypadku na przykład hamburgera nie zawsze jest to możliwe. Ponadto, jedząc fast foody można sporo zaoszczędzić i najeść się już do syta nawet za 15 zł solidną porcją kebabu, podczas gdy obiad w ekskluzywnej restauracji kosztuje około 30-40 złotych. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż pizza należy do jednych z najtańszych fast foodów – zwłaszcza wtedy, jeżeli jest zamawiana przez kilkoro znajomych. Warto wybierać pizzerie, w których wytwarza się pizze w oparciu o tradycyjne receptury oraz używa się wysokiej jakości składników. Hot-dogi albo burgery mogą być często przyrządzane ze słabej jakości składników – mięso do burgerów często ma niezbyt wiele wspólnego ze stekami wołowymi, natomiast parówki do hot-dogów często mają w składzie niewiele mięsa. Pizza jest włoską potrawą, które możemy z pewnością zaliczyć do jednego z pyszniejszych fast foodów. Posiada ona niewątpliwie najwięcej zalet, a jej sporą przewagą jest możliwość dobierania składników według własnych preferencji smakowych.

Zamieszczono w: Blog