Co trzeba wiedzieć o zestawach do monitoringu IP POE

Zestawy moinitoringu IP POE to zestawy, które są zasilane za pomocą kabla. W ten sam sposób przekazują również dane. Korzystając z jednego kabla możemy podłączyć do niego różne urządzenia, które wchodzą w skład zestawu.

Zestawy do monitoringu POE- jakie mają zalety?

Nowoczesne zestawy do monitoringu POE umożliwia korzystanie z jednego przewodu, który łączy urządzenia z siecią, jednocześnie je zasilając. Dzięki temu montaż jest o wiele łatwiejszy i nie trzeba stosować skomplikowanych instalacji. Jest to najpopularniejsze obecnie rozwiązanie.

Zestawy monitoringu IP POE mogą mieć aż do szesnastu kamer. Pozwala to na precyzyjną obserwację nawet bardzo dużej przestrzeni. Niektóre typy kamer przeznaczone mogą być do pracy we wewnątrz, a niektóre na zewnątrz. Posiadają także wiele innych funkcji, wysoką kompresję, zoom, widzenie w podczerwieni i wiele innych.

 

Z czego składają się zestawy monitoringu IP POE?

Zestawy do monitoringu składają się przede wszystkim z kamer, rejestratora sieciowego, dysku, tabliczki informacyjnej, a także z kabla sieciowego. Kabel ten, w zależności od potrzeby, można kupić gotowy, czyli Ethernet Lan, albo kupić skrętkę. Każdy, kto chce mieć dostęp elastyczny do obrazu z kamer, musi kupić zestaw, który ma dostęp do telefonu, poprzez aplikację.

Nie wszystkie przewodowe zestawy do monitoringu działają tak samo. Niektóre z nich mają stałe obiektywy z zoomem. Pozwala to zamontować kamery wszędzie tam, gdzie może okazać się niezbędne przybliżenie obiektów, a tam gdzie nie będzie takiej konieczności wystarczy zwykły klasyczny obiektyw, który ma stabilny obraz.

Jak wykorzystać zestawy do monitoringu IP POE w zakładach pracy?

Ostatnimi laty coraz częściej właściciele firm decydują się na założenie monitoringu w miejscu pracy. Najczęściej są to monitoringi całodobowe.

Zestawy moinitoringu IP POE są wybierane bardzo chętnie, ponieważ mają kilka bardzo istotnych zalet. Po pierwsze jest to oszczędność energii. Systemy takie wykorzystują kable, tzw. skrętki. Podłączają one kamery i rejestrator do sieci i transmitują obraz. Za pomocą tego samego kabla następuje również podłączenie do sieci elektrycznej. To standardowe rozwiązanie bardzo zmniejsza pobór energii, ograniczając bardzo koszty.

Pracodawcy bardzo chętnie i często decydują się na na umieszczenie kamer wewnątrz budynku. Wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo pracowników, ale też pozwala pracodawcy na kontrolę czasu przyjścia i wyjścia pracowników z pracy, daje też obraz tego jak wygląda ich dzień pracy, czy rzetelnie wypełniają swoje obowiązki. W takich wypadkach kamery nie mogą być ukryte, tylko zamontowane w widocznych miejscach, a pracownicy powinni o nich wiedzieć.

Kolejną zaletą zestawów kamer IP POE jest stabilność połączenia. Przewodowe zestawy do monitoringu maja w zestawie komplet akcesoriów do montażu oraz funkcję detekcji ruchu. Zestawy te maja obsługę zdalną w chmurze w aplikacji.

Zestawy do monitoringu POE można kupić w sklepach stacjonarnych w całej Polsce, albo zamówić przez internet.