Rolety okienne bez problemów wytrzymują wiele lat użytkowania

Rolety mają dosyć sztywną, śliską powierzchnię, dzięki czemu odkurzanie ich ściereczką z mikrofibry jest szybkie i łatwe, można również użyć końcówki odkurzacza z małą szczotką do przeczyszczenia materiału z nadmiaru kurzu.

Materiał rolet można również czyścić na mokro, aby usunąć bardziej uporczywe zanieczyszczenia, pozostałości owadów lub plamy.

Rolety okienne bez problemów wytrzymują wiele lat użytkowania

Co jest lepsze, zasłony czy rolety do okien?

W przeciwieństwie do zasłon i firan konserwacja rolet jest prosta, ponieważ nie wymagają zdejmowania, prania, suszenia, prasowania i ponownego zawieszania na karniszach czy szynach. Zarówno zasłony, jak i rolety mogą zwiększyć ogólną izolację okien, pomagając utrzymać ciepło lub chłód w pomieszczeniu, co skutkuje niższymi rachunkami za media. Im grubsze zasłony lub rolety, tym okna i pomieszczenia lepiej są izolowane przed nadmiernym nasłonecznieniem czy wychłodzeniem. Rolety okienne wykonane z grubszych materiałów pomagają również w pochłanianiu dźwięku, aby powstrzymać hałas z otoczenia przed dostawaniem się do pomieszczeń.

Ponadto rolety do okien dostępne są w szerokiej gamie wzorów, kolorów, wymiarów i rodzajów, dlatego sprawdzają się dobrze w pomieszczeniach o klasycznym stylu wystroju wnętrz, czy bardziej nowoczesnym lub minimalistycznym. W pomieszczeniach o dużej wilgotności, takich jak kuchnia lub łazienka, w których występuje problem z rozwojem pleśni, należy zainstalować rolety okienne, aby zapewnić trwałą, łatwą do czyszczenia powłokę okienną z wysokim stopniem kontroli oświetlenia. Rolety są również bardziej sztywne i wytrzymałe niż zasłony, dzięki czemu są mniej podatne na codzienne zużycie. Zasłony materiałowe są bardziej podatne na rozdarcia, plamy i pleśnienie, dlatego często wymagają wymiany, natomiast rolety przez wiele lat mogą zdobić nasze okna.

Szeroki wybór rolet w wielu kolorach i rozmiarach znajdziemy na stronie profi-styl.pl/62-rolety-do-okien. Możemy również zamówić rolety na wymiar i do okien nietypowych, bez problemów zakupimy wybrane rozwiązania do osłonięcia okien w wielu różnych kolorach, aby można je było łatwo dostosować do naszego gustu i pozostałego wyposażenia w pomieszczeniu.

Zamieszczono w: Dom