Leasing dla początkujących

Zakup auta wiąże się zawsze z dużymi kosztami. Tu nie chodzi włącznie o cenę za nabycie samochodu. Ubezpieczenia, naprawy, przeglądy to wszystko kosztuje! Czy musi to tak wyglądać?

Obecnie, coraz więcej osób korzysta z leasingu. Dlaczego? Nie musisz związywać się jednym autem na wiele lat. Spłacaj raty, a po zakończeniu umowy będziesz miał dwie możliwości – wziąć w leasing kolejny, nowszy model lub wykupić za dogodną cenę auto, które spłacałeś. Brzmi przekonująco? Czytaj dalej.

Dla kogo jest leasing?

Z leasingu na samochody korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Dopiero otwierasz firmę i boisz się, że leasing nie jest dla ciebie? Nic bardziej mylnego! Nie musisz przedkładać masy dokumentów, prowadzić dużej firmy zatrudniającej setki pracowników. Nie. Istnieją oferty dla małych, nawet jednoosobowych przedsiębiorstw. Zakup nowego samochodu nie ma sensu. Skorzystaj z leasingu i spłacaj dogodne raty co miesiąc. Dodatkowo, leasing nie obciąży twojej zdolności kredytowej. Postaw na rozwój i nie płać więcej niż to konieczne.

W tym miejscu rodzi się pytanie – czy z leasingu mogą korzystać osoby prywatne? Oczywiście, że tak. Mowa tu o tzw. leasingu konsumenckim. W obecnych czasach, odchodzi się od kupna mieszkania czy samochodu na własność. Ludzie stawiają na mobilność i rozwój, dlatego coraz popularniejsze staje się wynajmowanie mieszkań czy też wynajem, bądź – korzystniejsza forma – leasing pojazdu.

Leasing używanego auta

Czy leasing dotyczy tylko nowego pojazdu? Nie! Możliwy jest leasing na samochód używany. Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się z pewnymi obostrzeniami względem wybranego używanego pojazdu. Firma leasingowa może jednak przychylnie ocenić nasz wybór – wszystko będzie zależeć od kondycji pojazdu, który nas interesuje. Leasing aut używanych jest więc możliwy. Pamiętajmy jednak, że nowe samochody rzadziej się psują. Nie wymagają częstych napraw i kontroli. Finalnie może się okazać, że koszt utrzymania używanego auta będzie wyższy niż tego, który wzięliśmy prosto z salonu.

Zachęcamy więc do skontaktowania się ze specjalistami z CLS, którzy nie pozwolą, żebyś wpakował się na minę. Zadzwoń, napisz, zostaw swój numer – ktoś na pewno się z tobą skontaktuje i odpowie na nurtujące cię pytania.