Tanie i łatwe w montażu pawilony handlowe

Dużą zaletą obiektów modułowych jest czas ich budowy. Pawilony stawiane w tej technologii powstają zazwyczaj w trzy – cztery miesiące, pawilony handlowe powstają natomiast jeszcze szybciej.

Małe obiekty takie jak pawilony gastronomiczne po prostu dostarcza się gotowe na miejsce i ustawia na wyznaczonym, przygotowanym wcześniej miejscu. Dzieje się tak dlatego, że większość procesu powstawania takiego obiektu odbywa się w fabryce. Na miejscu montuje się wyłącznie gotowe komponenty oraz moduły. Tego rodzaju budynek nie musi być wcale mały. Wśród obiektów modułowych spotykamy budynki nawet kilkupiętrowe, zatem budownictwo modułowe, może być wykorzystywane również do większych przedsięwzięć. Nawet tak duże obiekty, można przenosić z jednego miejsca na drugie. Ma to istotne znaczenie dla ludzi zmieniających miejsce zamieszkania w związku ze zmianą miejsca prowadzenia biznesu. Obiekty modułowe, które montowane są obecnie w naszym kraju generalnie możemy podzielić na: obiekty mieszkalne czyli prefabrykowane domy a także obiekty komercyjne służące do działalności usługowej, handlowej czy też najbardziej popularnej dla tego rodzaju obiektów w działalności gastronomicznej.

Pawilony modułowe tego typu mogą być usytuowane w wielu miejscach, przykładowo tam gdzie nie zdobędziemy pozwolenia na budowę, wtedy możliwe, że dostaniemy pozwolenie na postawienie pawilonu.

Znajdzie on zastosowanie w takich dziedzinach jak, obiekty handlowe, punkty usługowe, apteki i punkty apteczne, pawilony gastronomiczne, saloniki prasowe, budynki letniskowe, budynki rekreacyjne. Każdy biznesmen będzie poszukiwał jak najlepszej lokalizacji dla swojego interesu. Oczywiście pawilony handlowe z płyt warstwowych możemy umiejscowić tam gdzie nie otrzymamy pozwolenia na budowę. Jeżeli otrzymamy pozwolenie z urzędu miasta z wydziału planowania przestrzennego, możemy umiejscowić naszą placówkę, przykładowo gdzieś w centrum miasta. Normalnie musielibyśmy zakupić działkę za bardzo duże pieniądze, i nie bylibyśmy pewni czy interes się powiedzie. Dzięki łatwości przenoszenia tego rodzaju obiektów, w razie niepowodzenia możemy zabrać nasz pawilon, lub przenieść go w inne miejsce.