Zbrojenia ścian w budynkach

W budownictwie stosuje się różnego rodzaju zbrojenia które mają za zadanie wzmacniać elementy konstrukcyjne, dobrym przykładem będą tutaj murfory które będziemy mogli stosować pomiędzy cegłami, będziemy umiejscawiać je w spoinie, będzie to nie tylko wzmocnienie samej konstrukcji ale także ułatwienie w przypadku układania kolejnych warstw cegły.

Murfory do wzmocnienia ścian ceglanych

Zbrojenia ścian w budynkach

Zastosowanie tego rodzaju zbrojenia pomoże także układać kolejny warstwę cegieł, dzięki temu będziemy mogli lepiej je wypoziomować.

Naturalnie głównym zadaniem będzie wzmocnienie całej konstrukcji, uczynienie że aby budowany mur był bardziej stabilny. Murfory to najczęściej elementy prefabrykowane które są spawane, lub w inny sposób łączone na etapie produkcji dzięki czemu uzyskują bardzo wysoką trwałość. Najczęściej składają się z równoległych prętów które połączone są za pomocą trzeciego, zwiększającego wytrzymałość muru na ściskanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku obciążeń granicznych. Dodatkowo jeżeli będziemy do muru przyczepiali i różne elementy z pewnością wpłynie to na zwiększenie wytrzymałości całej konstrukcji

Tego rodzaju rozwiązania warto zastosować kiedy budujemy na gruncie niestabilnym, wówczas zyskujemy dodatkową stabilizację, warto zauważyć iż niekiedy podłoże składa się z różnych warstw które mogą doprowadzić do osiadania budynku dlatego też zwłaszcza w spoinach fundamentowych zastosowanie murforów będzie bardzo dobrym pomysłem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę iż także wzmocnienie szczytu będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, możemy je stosować niezależnie od materiału, często będą znajdowały zastosowanie w przypadku cegły klinkierowej czy też elementów wykończenia elewacji.

Naturalnie w wielu sklepach budowlanych możemy znaleźć murfory cena oczywiście będzie zależna od ich długości, możemy znaleźć różne szerokości, w zależności od tego gdzie będziemy je chcieli zastosować będziemy mogli dobrać odpowiednią długość. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż jeżeli będziemy je docinali nie możemy uszkodzić całej konstrukcji zbrojenia. Dodatkowo warto stosować je wszędzie tam gdzie do muru przyczepione będą różnego rodzaju elementy takie jak przykładowo furtki czy też bramy.

Zamieszczono w: Blog