Porady dla początkujących dotyczące dokonywania pierwszego zakupu nieruchomości

Zanim cokolwiek podpiszesz, zapoznaj się z podstawami biznesu na rynku nieruchomości.

Te wskazówki okażą się bardzo pomocne.Pomyśl o przyszłości przy zakupie domu. Chociaż Twoja sytuacja rodzinna może polegać na tym, że podczas zakupu nie masz dzieci, weź pod uwagę możliwości edukacji w sąsiedztwie. W ten sposób, gdy Twoja rodzina będzie się powiększać, będziesz mieć pewność, że w pobliżu znajdują się dobre szkoły.Przed zakupem domu poszukaj ewentualnych problemów. Postaraj się, aby sprzedawca naprawił jak najwięcej tych problemów przed zakupem domu. Im więcej sprzedawca naprawi, tym mniej musisz naprawić. Jeśli próbujesz odwrócić dom, oznacza to mniej pieniędzy, które musisz w to włożyć.Rozpocznij swój plan zakupu domu na rok lub dłużej przed rozpoczęciem fizycznego procesu zakupu domu. Będziesz chciał poświęcić ten czas, aby stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pożyczkodawców. Uzyskaj kopię rocznego raportu kredytowego i przejrzyj go pod kątem wszelkich rozbieżności. Pożyczkodawcy przyjrzą się dokładnie Twojemu wskaźnikowi zadłużenia do dochodów. Porady dla początkujących dotyczące dokonywania pierwszego zakupu nieruchomości

Więc jeśli masz dużo długów, spróbuj spłacić kilka z tych kont, zanim zaczniesz szukać kredytu hipotecznego.Zanim kupisz nieruchomość, powinieneś spędzić trochę czasu w okolicy, w której jesteś zainteresowany.

Miejscowi zazwyczaj opowiedzą ci więcej o tym, co naprawdę dzieje się w okolicy niż agent nieruchomości, który pracuje na zlecenie, które im dostać tylko wtedy, gdy transakcja zostanie zamknięta.Jeśli chcesz zająć się inwestycjami w nieruchomości, niezbędne jest nawiązywanie kontaktów z innymi inwestorami. Networking może dostarczyć cennych informacji o lokalnym rynku, kosztach inwestycji i dostępnych możliwościach. Ci inwestorzy, którzy działają w branży od dłuższego czasu, mogą zaoferować porady, które mogą przynieść lub zaoszczędzić tysiące.Kiedy kupujesz dom, upewnij się, że profesjonalista sprawdzi z tobą umowy. Chociaż możesz być inteligentną osobą, w umowach jest wiele klauzul, które trudno byłoby rozpoznać i zrozumieć komuś innemu niż profesjonalista. Będą również mogli powiedzieć, czy nieruchomość, którą jesteś zainteresowany, jest dobrym zakupem.Przy zakupie nowego domu zwróć szczególną uwagę na kuchnię. Kuchnia jest zwykle centrum aktywności rodziny, więc to pomieszczenie jest jednym z najważniejszych w domu. Pożądane są duże kuchnie i nowoczesne urządzenia. Dostanie się z kuchni na podwórko powinno być łatwe, jest to ważne w czasie, gdy grillujesz lub urządzasz imprezy na świeżym powietrzu.Przed zakupem domu będziesz chciał, aby profesjonalny inspektor przyszedł i przeprowadził inspekcję. Mogłeś zwiedzać dom raz lub kilka razy, ale inspektor jest przeszkolony w poszukiwaniu rzeczy, które mogłeś przegapić. Gdy inspektor przekaże ci raport ze swoich ustaleń, poświęć kilka tygodni, aby go przejrzeć i zdecydować, czy chcesz kontynuować zakup.Kupując dom, odłóż co najmniej dwadzieścia procent ceny sprzedaży domu jako zaliczkę. Jeśli odłożysz mniej niż ta kwota, zwykle będziesz musiał wykupić prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI). Opłata ta wynosi około pół procenta, co oznaczałoby około 1000 USD rocznie w przypadku domu o wartości 200 000 USD.Kupowanie nieruchomości wiąże się z wieloma potencjalnymi pułapkami, ale można ich uniknąć, jeśli wiesz, co robisz. Jak ze wszystkim, ważne jest, aby wchodzić w transakcję z otwartymi oczami. Jeśli pamiętasz, czego nauczyłeś się z tego artykułu, powinieneś być w dobrej formie.

Zamieszczono w: Blog