Jak rozwiązać konflikty w partnerem?

Wszystkie pary, zarówno małżeńskie, jak i nieformalne, mogą w pewnym momencie doświadczać konfliktów, nieporozumień.

Dla niektórych są to problemy finansowe, dla innych życie intymne lub ich dzieci. W przypadku niektórych par konflikt może być po prostu spowodowany codziennym narastaniem stresu. Podczas gdy niektórzy małżonkowie z powodzeniem przezwyciężają konflikt samodzielnie, dla innych napięcie, gniew i brak właściwej komunikacji prowadzą do głębszych problemów w związku.

Jak rozwiązać konflikty w partnerem?

Kiedy terapia dla par jest wskazana?

Konflikty i kłótnie w związkach są normalne, ponieważ nawet zgodni małżonkowie mogą mieć różne pragnienia i potrzeby. Kluczem do zdrowego i szczęśliwego związku nie jest zatem brak konfliktów lub różnic pomiędzy partnerami, ale umiejętność radzenia sobie z konfliktami i problemami. Małżonkowie powinni rozwiązywać istniejący konflikt i pracować nad nim, aż znajdą kompromis. Jednak inni zamykają się i milczą, pozostawiając problem nierozwiązany na długi czas, aż narasta. Rozwiązywanie sporów w zdrowy sposób, poprzez otwartą komunikację i wzajemne zrozumienie zbliża pary. Natomiast unikanie problemów pozwala im tylko rosnąć i prowadzić do frustracji, zachowań pasywno-agresywnych oraz niszczenia bliskości i intymności pomiędzy małżonkami.

Kiedy wydaje ci się, że ty i twój partner oddalacie się od siebie i nie potraficie przezwyciężyć konfliktów, pomocna może być terapia dla par, uzyskanie fachowej porady. Nawet pary, które nie są w konflikcie, mogą odnieść korzyść z wizyty u psychoterapeuty. Mogą poprawić swoje umiejętności komunikacyjne, lepiej się rozumieć, nauczyć się tworzyć lepszy związek w swoim małżeństwie i zwiększyć umiejętności rodzicielskie.

Jednak terapia par Warszawa jest szczególnie przydatna dla małżeństw, które doświadczają poważnych problemów w swoim związku. Niezależnie od tego, czy komunikują się niewystarczająco lub nieefektywnie, czy też czują się nieszczęśliwi w swoim małżeństwie, przechodzą przez wielką przemianę, lub brakuje im intymności lub nie spełniają one oczekiwań obojga partnerów. Terapia małżeńska może pomóc w rozwiązaniu różnych problemów, pomagając parom poprawić ich relacje.

Zamieszczono w: Blog