Implanty zębów bez tajemnic

W głowach osób, które pierwsze raz słyszą o implantach, najczęściej od razu pojawia się wiele pytań. Postaramy się odpowiedzieć na te najważniejsze. Rozprawimy się także z niektórymi stereotypami.

W teorii człowiek może posiadać 32 zęby. Niestety ze względu na przebyte choroby lub w wyniku wypadku zdarza się, że w uzębieniu występują luki. Problem wydaje się szczególnie istotny, gdy dotyczy przednich zębów, bo wtedy w bezpośredni sposób wpływa na jakość życia zawodowego i prywatnego. Na szczęście z pomocą przychodzi stomatologia, a dokładnie implanty zębów Wrocław. W największym uproszczeniu implant pełni rolę sztucznego zęba. Wszczepia się go w szczękę w przypadku utraty którejś z części uzębienia. Implant jest wykonany z bardzo wytrzymałego materiału (tytanu), a więc nie ma powodu do obaw, dotyczących jego ewentualnych uszkodzeń w trakcie spożywania różnych posiłków.

Sztuczne, ale bezpieczne dla organizmu. Implanty Wrocław z powodzeniem są stosowane od kilkudziesięciu lat. To rozwiązanie małoinwazyjne, a coraz nowsze technologie przyśpieszają proces gojenia po zabiegu. Rozwój implantologii sprawił, że obecnie po tę metodę może sięgnąć praktycznie każda dorosła osoba. Istnieje jednak także kilka ograniczeń. O wszczepieniu implantu decyduje ogólny stan zdrowia. Pod uwagę brana jest np. odpowiednia jakość kości. Istotne są także aktualnie leczone lub posiadane choroby. Istnieją również przeciwskazania miejscowe. Zalicza się do nich np. za małą przestrzeń do wstawienia implantu lub nieodpowiednie przechylenie zębów.

Wszczepianie implantu przebiega w kilku etapach. Wszystko zaczyna się od umiejscowienia sztucznego korzenia. Kolejnymi krokami jest użycie odpowiednich śrub i mocowanie korony, czyli sztucznego zęba. Wszystko poprzedza wykonanie zdjęcia. Pozwala to ocenić, czy kości w danym miejscu pozwolą na osadzanie korzenia. Dodajmy, że tak założony implant jest dopasowany kolorystycznie do pozostałych zębów. Dzięki temu nasz nowy ząb nie wyróżnia się, dając poczucie estetyki i komfortu.

W założeniu raz wszczepiony implant ma służyć przez całe życie. Wpływ na ostateczną żywotność ma jednak wiele czynników m.in. higiena, czy też stan pozostałego uzębienia. O implanty zębowe Wrocław dbamy tak jak o własne, naturalne zęby. Używamy tych samych środków do czyszczenia. Należy pamiętać również o systematycznych wizytach kontrolnych u specjalisty.