Czym najlepiej malować karoserię samochodu?

Na rynku produktów lakierniczych możemy obecnie znaleźć naprawdę wielu producentów godnych uwagi.

Jeszcze kilkanaście lat temu, żeby naprawić uszkodzenia lakiernicze naszego samochodu niestety byliśmy zmuszeni do tego, by odstawić samochód do specjalisty jakim jest praktycznie każdy zakład blacharsko lakierniczy wyposażony w specjalistyczne komory do malowania oraz sprzęt, który skutecznie rozprowadzi farbę na powierzchniach naszego samochodu. Dziś mniejsze uszkodzenia możemy w dużym stopniu naprawić sami, a nie potrzebna jest do tego trudna specjalistyczna wiedza. W sieci znajdziemy wiele poradników, które krok po kroku wyłtumaczą nam etapy przygotowania powierzchni blacharskich, które chcemy naprawić. Jednak w jaki sposób zabrać się za samo malowanie? Czy potrzebujemy specjalistycznego sprzętu do malowania?

Czym najlepiej malować karoserię samochodu?

Oczywiście odpowiedź brzmi „NIE”, ponieważ w dzisiejszych czasach możemy zakupić specjalne spraye w odpowiednim kolorze, takim samym jak nasz samochód, wystarczy, że będziemy znali kod lakieru naszego samochodu.

Wiele sklepów internetowych jest w stanie dobrać nam kolor odpowiedni do naszego samochodu jedynie za pomocą specjalnego kodu umieszczanego przez producenta samochodu na tabliczce znamionowej lub specjalnej naklejce określając właśnie między innymi kod koloru naszego nadwozia. Dodatkowo oprócz indywidualnego koloru możemy dodatkowo zamówić specjalny podkład pod wybrany przez nas kolor, a dodatkowo bezbarwny lakier, który dodatkowo zostanie nałożony jako finalna warstwa po wcześniejszym pomalowaniu elementu. Wielu producentów oferuje w swojej gamie produktów również specjalne lakiery do zderzaków, ponieważ jak wiadomo, lakier, a raczej kolor inaczej będzie zachowywał się na elemencie metalowym, a inaczej na elemencie plastikowym. Ponadto szeroka gama antykorozyjnych środków do zabezpieczania podwozia pozwoli na kompleksowe zabezpieczenie auta. Spraila to jedna z marek, która zdobywa coraz większa popularność w naszym kraju.