Czy cellulitu można się pozbyć?

Jeśli cellulit Ci przeszkadza, nie jesteś sam. Nasze pragnienie pozbycia się, a przynajmniej zmniejszenia cellulitu, doprowadziło do wielu opcji leczenia.

Przy tak wielu zabiegach trudno jest wiedzieć, co, jeśli w ogóle, działa. Z przyjemnością dowiesz się, że badania dermatologiczne pokazują, że niektóre zabiegi mogą sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny, przynajmniej na jakiś czas. Nadwaga może sprawić, że cellulit będzie bardziej widoczny. Dla niektórych osób utrata dodatkowych kilogramów i utrzymanie zdrowej masy ciała zmniejsza ilość cellulitu, którą widzą. Jeśli jednak podczas odchudzania pojawi się luźna skóra, cellulit może stać się bardziej zauważalny, dlatego warto regularnie ćwiczyć. Dzięki większej ilości mięśni skóra staje się gładsza i bardziej jędrna. Zastąpienie tłuszczu mięśniami może również sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny. Niektóre kremy i balsamy mogą mieć wpływ na cellulit. Produkty zawierające kofeinę mogą odwadniać komórki, co może uczynić cellulit mniej widocznym. Aby zachować wyniki, musisz codziennie stosować produkt. Kosmetyki zawierające retinol mogą również mieć pewien wpływ na cellulit. Niektóre kobiety, które go używały, twierdzą, że widzą nieco mniej cellulitu. Retinol może pomóc pogrubić skórę, co może zmniejszyć widoczność cellulitu.

Zanim dowiesz się, czy retinol może ci pomóc, musisz stosować produkt przez 6 miesięcy lub nawet dłużej. Jeśli chcesz wypróbować krem lub balsam na cellulit, najlepiej najpierw przetestuj go na małym obszarze. Niektóre osoby mogą mieć alergiczną reakcję skórną. Więcej można przeczytać na stronie https://www.fitxpress.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/. Przed jakimkolwiek zabiegiem kosmetycznym, niekoniecznym medycznym, zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem, który rozumie i leczy ten stan. Twoje wyniki zależą od umiejętności i doświadczenia osoby, która wykonuje zabieg. Dermatolodzy są ekspertami od skóry, więc rozumieją skórę i to, co leży tuż pod nią. Dermatolog, który oferuje leczenie cellulitu, może pomóc ci zdecydować, które terapie mogą być dla ciebie najbardziej skuteczne i odpowiedzieć na twoje pytania.