Wskazówki dotyczące cukrzycy, których nie należy ignorować

Cukrzyca może być schorzeniem dziedzicznym, ale może też być wywołana skutkami złego stylu życia.

Otyłość i brak ruchu mogą predysponować do zachorowania na cukrzycę. Dobrą wiadomością jest to, że czasami można to odwrócić poprzez utratę wagi i aktywność fizyczną. Ten artykuł może pomóc Ci wprowadzić zmiany, których potrzebujesz, aby dostosować swoje życie.Jeśli masz ochotę na frytki, ale pilnujesz swojej wagi z powodu cukrzycy, spróbuj frytek ze słodkich ziemniaków! Pokrój słodkiego ziemniaka w plasterki i posyp go solą, pieprzem i innymi przyprawami (mieszanka przypraw Cajun również działa dobrze). Piecz go w 425 przez około 30 minut, a będziesz miał słodkie, przepyszne frytki do zjedzenia!Hej, cukrzyku! Czy kiedykolwiek myślałeś o wywróceniu burgera na lewą stronę? Cóż, nie do końca, ale umieszczenie sałaty na zewnątrz pozbędzie się tej bułeczki z węglowodanami i zwiększy ilość spożywanych warzyw. Zastąp hamburgera kotletem z soczewicy, aby uzyskać jeszcze zdrowszy smakołyk!Diabetycy MUSZĄ regularnie odwiedzać swojego lekarza, aby kontrolować poziom cukru we krwi, wagę i leki. Twój lekarz może wiedzieć o nowym leczeniu, które może Ci się przydać, lub zobaczyć w Twojej krwi coś, co wskazuje na problem. Ważenie przez lekarza daje również dokładny pomiar tego, jak dobrze utrzymujesz swoją wagę pod kontrolą.Jeśli cierpisz na cukrzycę lub jesteś zagrożony rozwojem choroby, dobrym pomysłem jest stosowanie diety bogatej w błonnik. Błonnik, który znajduje się w owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych i fasoli, zapobiega cukrzycy, buforując cukier lub węglowodany w diecie, utrzymując poziom cukru we krwi nawet zamiast jego wahań.Im więcej ćwiczysz, tym bardziej stajesz się wrażliwy na insulinę. Nawet jeśli nie czujesz się dobrze lub jesteś kontuzjowany, musisz znaleźć coś, co sprawi, że Twoje serce zacznie bić szybciej. Jeśli twoje nogi nie działają, użyj ramion lub odwrotnie. Wskazówki dotyczące cukrzycy, których nie należy ignorować

Nawet toczenie się po podłodze może opanować cukrzycę.Śledź swoje zapasy dla diabetyków i upewnij się, że zawsze masz kopię zapasową.

Oczywiście utrzymywanie ogromnych zapasów insuliny nie jest możliwe, ponieważ ma ona datę ważności, ale lancety i paski testowe już nie! Miej pod ręką wystarczającą ilość insuliny, abyś wiedział, że zużyjesz ją na czas, ale też nigdy nie zostaniesz bez niej.Dowiedz się, czy twój rząd stanowy oferuje sąsiednie usługi zdrowotne, w których możesz uzyskać zniżkę na leczenie, zaopatrzenie i recepty, które pomogą Ci zwalczyć cukrzycę. Niektóre stany oferują również ubezpieczenie zdrowotne ze zniżką, co może być jeszcze większą pomocą, ponieważ pozwala na leczenie we własnym mieście lub miasteczku.Aby zaspokoić swój słodki ząb bez narażania zdrowia, zrezygnuj z niepotrzebnych węglowodanów w swojej diecie. Zmniejszenie spożycia węglowodanów może wystarczyć, aby małe ciastko lub kawałek ciasta były w porządku. Porozmawiaj z lekarzem o swojej diecie i zobacz, ile węglowodanów musiałbyś ograniczyć, aby móc cieszyć się ulubionymi słodyczami.Upewnij się, że podczas przyjmowania leków na cukrzycę poziom glukozy we krwi nie spada zbyt nisko. Często zdarza się, że niektóre leki obniżają poziom cukru we krwi tak nisko, że dana osoba może cierpieć na hipoglikemię. Jeśli tak się stanie, porozmawiaj z lekarzem o zmniejszeniu dawki leku.Jak już wspomniano, cukrzyca może być genetyczna, ale może być również wynikiem wyborów życiowych. Osoby otyłe lub nieaktywne mają większą szansę na zachorowanie na cukrzycę. Ćwiczenia i lepsza dieta mogą znacznie poprawić cukrzycę, a w niektórych przypadkach mogą ją odwrócić. Wdrażając informacje zawarte w tym artykule, możesz zarządzać swoją cukrzycą, zamiast pozwalać jej kontrolować siebie.

Zamieszczono w: Blog