Na jakie parametry warto zwrócić uwagę wybierając płytki gresowe?

Kiedy chcemy przeprowadzić remont w domu, wówczas powinniśmy przykładowo skuć stare płytki, wyrównać powierzchnię oraz położyć nowe.

Naturalnie w zależności od układu poszczególnych pomieszczeń możemy wykonać jedną podłogę w przedpokoju, kuchni oraz w łazience. Ma to wiele zalet ponieważ będziemy mogli uzyskać ciekawą, jednolitą powierzchnię, jednak warto zwrócić uwagę, iż należy wybrać odpowiednie płytki. W tym przypadku bardzo dobrze może sprawdzić się gres, pamiętajmy jednak, iż może podnieść poziom podłogi.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę wybierając płytki gresowe?

Jakie płytki na podłogę będą najlepsze?

W przypadku gresu możemy liczyć na materiał odporny na zabrudzenia, plamienie, wodę czy też różnego rodzaju środki chemiczne. Dlatego często wykorzystywany jest w łazienkach, kuchniach czy też w przedpokoju. Oczywiście jeżeli chcemy aby zachował swój wygląd przez wiele lat powinniśmy wybrać odpowiednie rodzaje płytek. Ważna jest ścieralność, na pudełku znajdziemy oznaczenie PEI, 5 klas ścieralności będzie określało jakość płytek, w tym przypadku im wyższa klasa tym płytka będzie bardziej odporna na zużycie. Z pewnością jest to ważny czynnik w przypadku wyboru płytek podłogowych, które będą narażone na ścieranie, zwłaszcza w miejscach gdzie często przechodzimy przykładowo w przedpokoju.

Innym ważnym czynnikiem w przypadku płytek jest nasiąkliwość, w przypadku kiedy będą to płytki stosowane w łazience gdzie panuje duża wilgotność powinny być to płytki o nasiąkliwości poniżej 3%. Podobnie w kuchni gdzie może się coś rozlać, będziemy chcieli wykorzystać bardziej trwałe płytki. Oczywiście w przedpokoju gdzie wchodząc po deszczu czy też kiedy wnosimy śnieg zimą płytki o niższej nasiąkliwości będą dobrym rozwiązaniem, wówczas woda z zabrudzeniami nie będzie dostawała się do płytek co mogłoby doprowadzić do odbarwień.

Bardzo ciekawą ofertę płytek może pochwalić się Paradyż, w tym przypadku możemy zwrócić uwagę na płytki BARRO, jest to gres szkliwiony, rektyfikowany czyli płytki posiadają równe docięte boki dzięki czemu bardzo dobrze do siebie pasują. Możemy wybrać płytki imitujące ciemny czy też jaśniejszy marmur, w tym przypadku warto zwrócić uwagę, iż są to płytki bardzo eleganckie w różnych rozmiarach przykładowo 60 x 60 cm, 60 x 120 cm, dobrze sprawdza się w wielu pomieszczeniach. Jeżeli poszukujemy tego modelu warto wejść na stronę https://e-plytki.eu/pl/c/BARRO/6521, gdzie znajdziemy atrakcyjne ceny.

Zamieszczono w: Blog