Kredyt hipoteczny – sposobem na zakup pierwszego mieszkania

Banki oferują obecnie wiele produktów finansowych jednym z nich fest kredyt hipoteczny. W tym przypadku często chcemy go oszacować posiadając już upatrzoną nieruchomość, wówczas bank może przedstawić nam ofert takiego kredytu.

Oczywiście należy posiadać wkład własny, który będzie stanowił pewną część całkowitej wartości. Zabezpieczeniem takiej formy kredytu jest sama nieruchomość. Jest to wygodne rozwiązanie korzystne, dla obu stron osoba biorąca kredyt może nabyć nieruchomość nie posiadając odpowiedniej ilości środków, z drugiej strony bank udzielający kredytu jest zabezpieczony w razie problemów ze spłatą rzeczonego kredytu hipotecznego. Coraz częściej ludzie nabywają domy oraz mieszkania od firmy deweloperskiej, czyli na pierwotnym rynku. Jednak bank będzie chciał prze dokonaniem transakcji sprawdzić nasze możliwości finansowe.

Stosowana w chwili obecnej przez wszystkie działające na terenie naszego kraju banki historia kredytowa jest narzędziem, dzięki któremu banki zdobywają wszystkie informacje o klientach, którzy zainteresowanie są zaciągnięciem kredytu, czy też pożyczki.

Informacje, jakich dostarcza bankom historia kredytowa pozwalają na szybkie podjęcie decyzji o przyznaniu danemu klientowi pożyczki, lub też kredytu, czy też decyzji o odmowie ich udzielenia. Biorąc pod uwagę, że wszystkie działające na terenie naszego kraju banki są instytucjami, które jedynie pośredniczą pomiędzy tymi osobami, które posiadają nadwyżki finansowe, ulokowane na prowadzonych dla nich przez banki kontach, a osobami, które potrzebują kredytu, biorą one odpowiedzialność za to, aby pożyczone od osób z nadwyżkami środków sumy pieniędzy, w wyznaczonym terminie i w ustalonej wysokości zostały zwrócone przez osoby, zaciągające zobowiązania.

Dzięki informacjom, jakich dostarcza historia kredytowa, banki mają możliwość sprawdzenia każdego z kredytobiorców. Warto brać to pod uwagę starając się o kredyt hipoteczny Kraków jest miejscem w którym bez problemu znajdziemy doradcę który pomoże nam tego rodzaju kredyt dobrać do naszych potrzeb. Znajomość rynków finansowych umożliwia mu szybkie odrzucenie ofert niekorzystnych dla naszego portfele, i kontakt z bankami które oferują korzystne warunki.