Kiedy chcemy wyjechać z dziećmi na Majorkę – jakich informacji należy zasięgnąć przed wyjazdem i jakie atrakcje mogą tam na nie czekać?

Należy wiedzieć, że większość dużych hoteli i apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych na wybrzeżu jest przystosowana dla dzieci. Najczęściej znajdują się tam baseny z brodzikami, place zabaw i program animacji nawet dla tych najmłodszych. Popularne „min-„ lub „teddyclubs” oferują zajęcia dla gości już od 3 lat. W luksusowych hotelach często pomocą służą opiekunki do dzieci. W gospodarstwach agroturystycznych starsze pociechy mogą się nudzić: zbyt spokojnie, pusto, kameralnie. Dlatego też przed wyjazdem powinniśmy zasięgnąć informacji przez stronę internetową lub biuro podróży, co oferuje dane miejsce noclegowe. I czy pobyt naszych pociech jest tam w ogóle przewidywany.

Majorka wakacje z dziećmi – jeden z najlepszych kierunków na wakacje z dziećmi

Majorkanie, jak generalnie wszyscy Hiszpanie, lubią rozpieszczać dzieci. Nikomu nie przeszkadza, jeśli krzyczą, rozrabiają, zwracają na siebie uwagę. Ich własne pociechy robią to samo. Warto wiedzieć, że miejscowe dzieci (szczególnie latem), podczas trzymiesięcznych wakacji, mogą nie spać do późna, nierzadko do północy. Południowa drzemka jest wtedy bezwzględnie konieczna. Warto zapożyczyć ten zwyczaj. W lecie między 13.00 a 16.00 dzieci w żadnym wypadku nie powinny przebywać na słońcu. Należy wiedzieć, że mali gości są mile widziani w (prawie wszystkich) restauracjach na Majorce. Lokale w miejscowościach wypoczynkowych oferują specjalne porcje dla najmłodszych, choć w typowych knajpach i barach na wyspie nie są one z reguły przyjęte. Majorkańskie dzieci już bardzo wcześnie same wybierają sobie potrawy. Zniżka na wstęp dla dzieci do około 12 lat wynosi zwykle 40-50%. Nie ma ogólnie obowiązującej zasady w tym zakresie.

	majorka rodzinne wakacje z dziećmi

Są super hotele dla rodzin z dziećmi na Majorce! Niektóre są nawet z aneksem kuchennym. Weźcie pod uwagę podatek turystyczny, który jest dość wysoki. Masa, wręcz tysiące restauracji, świetnie przygotowane, zawsze smaczne jedzenie. Lotniska, wycieczki, morze, spacer, zwiedzanie

Wszystko, co jest potrzebne dla maluchów (pieluszki, żywność dla niemowląt), możemy dostać w supermarketach, aptekach i drogeriach zarówno w Palmie, jak i na obszarach turystycznych oraz wsi.

My jednak zabraliśmy z sobą pościel muślinową dla naszego niemowlaka, otulacz muślinowy (tutaj link to otulaczy marki mulinek), pieluszki muślinowe, ręcznik własny bambusowe frotte, trochę pieluszek jednorazowych – więcej kupiliśmy na miejscu. A no i mleko w proszku jednak też. W polsce kupiliśmy najwięcej w sklepie internetowym marki Mulinek lub na portalach aukcyjnych. Na miejscu nie potrzebowaliśmy w sumie niczego nowego.

Dlaczego Majorka to bardzo dobry wybór dla rodzin z dziećmi?

Piękne plaże z kryształowymi wodami. Głównym atutem Majorki są jej wybrzeża, szczególnie w północno-wschodniej części. Piękne plaże są również w zasięgu stolicy, wzdłuż której można znaleźć szlaki rowerowe do zwiedzania. To jest na tej plaży idealne błoto, które zachwyci również dzieci. Na tym się nie kończy. Plaże te zwykle mają niezwykle duże i delikatne wejście do oceanu, dodając krystalicznie czyste. Ponieważ woda ma rozległą płytkość, łatwo można ją szybko podgrzać. Kąpaliśmy się w październiku. Temperatura morza osiągnęła 23 °C. Inne warte uwagi atrakcje: western water park, palma aquarium, zabytkowy pociąg na Majorce – Palma de Mallorca, Port de Soller i Playa de Muro – Porto Cristo (z Puerto de Sóller do miejscowości Sóller można dojechać zabytkowym tramwajem), jezioro Martel, góry Sierra de Tramuntana, Cales de Mallorca to bardzo malownicza okolica, parki linowe, niezliczone parki wodne, rejs statkiem, piękne widoki, Rancho Bonanza w Cala Millor oraz Cala Agulla czy Magaluf, ogród botaniczny, bardzo długa trasa rowerowa, – wręcz idealne miejsce na rodzinne wakacje z dziećmi.

wyjazd z dziećmi na majorkę

Kiedy najlepiej jechać na Majorkę, aby poznać uroki pięknej wyspy?

Uważamy, że wrzesień byłby najprzyjemniejszym okresem na Mallorca dla dzieci. Powiedz mi dlaczego? Jakie są święta? Pewnie, poza sezonem! We wrześniu rodzice mogą płacić dziecku za uczęszczanie do szkoły. Jeśli Twoja grupa obejmuje Ciebie, proszę mieć ten przywilej podróży podczas nadchodzącej podróży kalendarzowej, jeśli to możliwe. Jest jeszcze jedna możliwość latania na Majorce. Oferta znajduje się na tej stronie internetowej.

Wyspa jest mała i można ją przejechać w najszerszym miejscu w godzinę.

Droga na Mallorca jest bardzo dobra i dobrze oznakowana. Można zwiedzić urocze hiszpańskie wioski takie jak Valldemosa i Caludia. Mała wyspa i mnóstwo atrakcji.

Aquapark na Majorce – Hidropark

Jezioro uważane jest za ważny cel turystyczny kraju. Hidropark znajduje się w północnej części Alcudia i jest atrakcyjnym miejscem dla odwiedzających w upalne dni.

Warto dodać, że plaże na wybrzeżu północnym (Port d’Alcudia, Can Picafort), wschodnim (Cala Ratjada, Cala Millor, Sa Coma), południowym (Cala d’Or, Cala Mondrago, Des Trenc) i wokół de Palma są przyjazne dla dzieci. Natomiast zatoki w części północno-zachodniej bywają kamieniste. Sprawdzone przez nas plaże na północy wyspy to Platja de Formentor oraz Cala Sant Vicenç – piękna plaża cechująca się krystalicznie czystą wodą

Zamieszczono w: Blog