Istnieją proste, uniwersalne zasady, których należy przestrzegać, aby skóra wyglądała młodo, promiennie i świeżo, oraz zachowała jędrność.
Jeśli czyjeś rutyny pielęgnacji skóry nie są odpowiednie, dzieje się tak dlatego, że nie przestrzegają zasad, lub z powodu braku informacji. Więc pozwól nam się zatrzymać i rozwinąć. Z pewnością będziesz bardzo zaskoczony, jak mało ludzie wiedzą o swojej skórze i jak właściwie o nią dbać. Wiele osób nie wie, jaki ma typ cery, i właśnie z tym wiążą się najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji. Rodzaj skóry może wydawać się czymś oczywistym, ale wszyscy wiemy, że używanie niewłaściwego rodzaju produktów może być problematyczne na wiele różnych sposobów, jak wysuszanie już suchej skóry, powodowanie podrażnień i wyprysków, zatykanie porów, zwiększanie wydzielania sebum i wiele innych sposobów na szybkie wywołanie problemów skórnych. Z powodu błędów w pielęgnacji możemy również spowodować przedwczesne starzenie się skóry. Domowy peeling do twarzy nie ma one absolutnie nic wspólnego z profesjonalnym złuszczaniem skóry w gabinecie kosmetycznym. Skóra jest narządem bardzo delikatnym i łatwo ulegającym uszkodzeniom, zbyt intensywne i nieumiejętne czyszczenie preparatami mydlanymi i peelingami ściernymi powoduje poważne uszkodzenie skóry.
Wszystkie zaawansowane urządzenia do złuszczania oferują mniej więcej te same niesamowite rezultaty, chociaż istnieją pewne cechy charakterystyczne dla niektórych urządzeń oczyszczających.
Maszyna do mikrodermabrazji daje możliwość wyboru między mikrodermabrazją kryształową lub diamentową, aby zaoferować najlepsze rezultaty i wybrać odpowiedni zabieg dla różnych potrzeb. Takie urządzenia są najlepsze do spłycania zmarszczek i blizn potrądzikowych. Natomiast zabieg mikrodermabrazji wodnej zapewnia wyjątkowe nawilżenie dzięki wnikającym głęboko w skórę substancjom odżywczym i witaminowym. W Internecie znajdziesz wiele porad na temat pielęgnacji skóry, a na Moment.pl opisano zabiegi na twarz. Skóra zaczyna spowalniać produkcję niezbędnych białek, gdy ludzie kończymy 20 lat, więc zabiegi, które podtrzymują produkcję kolagenu i zachowują młody, zdrowy wygląd, powinny rozpoczynać się jak najwcześniej, a nie w połowie lub pod koniec trzydziestki, kiedy utrata kolagenu jest już wyraźnie widoczna.