Obecnie wiele kancelarii adwokackich oferuje swoim klientom bezpłatną wstępną konsultację.
Jeśli szukasz adwokata do prowadzenia swojej sprawy, powinieneś skorzystać z takiej konsultacji, aby zadać prawnikowi wszelkie pytania, jakie możesz mieć. Te pytania mogą być konkretnie związane z twoją sprawą lub mogą być bardziej ogólne.
Znajdź dobrą kancelarię adwokacką
Zanim zdecydujesz się na współpracę z adwokatem, warto mu zadać kilka pytań, między innymi o wykształcenie i specjalizację prawniczą, dotychczasowe doświadczenie adwokata w prowadzeniu spraw podobnych do twojej i wyniki takich spraw. Trzeba również dowiedzieć się, jakie są opcje płatności i w jaki sposób naliczane są opłaty. Jeśli adwokat współpracuje z innymi osobami, które mogą mieć udział w prowadzeniu twojej sprawy, również warto to wiedzieć oraz zapytać, jak długo prawnik oczekuje, że sprawa będzie trwać, i ile może kosztować jej rozstrzygnięcie przed sądem lub podczas mediacji.
Chociaż wstępna konsultacja prawna nie tworzy relacji prawnik-klient, wszystko, co omawiasz z prawnikiem podczas konsultacji, pozostanie poufne, tak jak w przypadku utworzenia przywileju adwokat-klient. W związku z tym powinieneś przekazać adwokatowi wszystkie posiadane informacje, pomocne lub szkodliwe, aby mógł on dokonać kompetentnej oceny twojej sprawy i zasadności twoich roszczeń. Jeśli jednak nie posiadasz dowodów na poparcie swoich roszczeń prawnych lub fakty prawne nie spełniają wymaganych elementów niezbędnych do udowodnienia twojego roszczenia, to sprawa będzie miała mniejsze szanse powodzenia. Dlatego ważne jest, aby podczas wstępnej konsultacji dostarczyć prawnikowi wszystkich posiadanych dowodów, aby mógł on powiedzieć ci o twoich szansach na sukces i poinformować cię o elementach prawnych, które należy wykazać, aby sprawa zakończyła się sukcesem.
Kancelarię prawną możemy znaleźć pod adresem internetowym kancelaria-bpg.pl. Oczywiście spór prawny nie musi mieć finału w sądzie podczas długiego i kosztownego procesu. Jeżeli wszystkie strony zgadzają się ze sobą, mogą przystąpić do mediacji i sporządzenia umowy w celu ustalenia wszystkich warunków ugody na piśmie. Jeśli strony odmówią, negocjacje kończą się i nigdy nie dochodzą do etapu umowy pisemnej. Prawdopodobnie doprowadziłoby to do pozwu lub innej formy działania prawnego w celu rozwiązania sprawy.