Ubezpieczenie od awarii samochodu – podstawowe informacje

Kupno samochodu używanego, nawet w najlepszym stanie technicznym, wiąże się zawsze z ryzykiem wystąpienia jakiejś niespodziewanej awarii, która uniemożliwi dalszą jazdę i przysporzy sporych problemów.

Brak gwarancji wcale nie oznacza, że auta takie nie mogą zostać ubezpieczone. Na rynku dostępne są bowiem specjalne polisy obejmujące ubezpieczenia od awarii samochodu. Dzięki temu można uzyskać środki na naprawę samochodu bez konieczności obciążania własnego budżetu. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich produktów ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie od awarii samochodu – podstawowe informacje

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach od awarii samochodu?

Ubezpieczenie od awarii auta jest bardzo często określane mianem motogwarancji lub gwarancji na pojazd używany. Dzięki takiej polisie można skorzystać z darmowej pomocy w przypadku pojawienia się usterki w czasie jazdy lub podczas uruchamiania samochodu. Polisy tego rodzaju obowiązują w przypadku awarii, które przytrafiły się na obszarze Polski lub innych krajów położonych w Europie. Ubezpieczenie tego typu można wykupić dla aut do konkretnego wieku lub przebiegu. Innymi słowy posiadacze wiekowych pojazdów nie mogą liczyć na taką pomoc.

Motogwarancja jest często oferowana przez komisy samochodowe, firmy leasingowe czy też banki. Warunki ubezpieczenia są uzależnione od oferty konkretnej firmy lub instytucji. Ubezpieczenie takie może obejmować skrzynię biegów, silnik, mechanizm różnicowy, itp. W przypadku bardziej rozszerzonych polis ubezpieczeniowych, świadczenia mogą dotyczyć wielu dodatkowych elementów i układów w pojeździe.

Jak widać ubezpieczenie od awarii samochodu to dość przydatne zabezpieczenie, w które warto zainwestować, aby uniknąć kosztów niespodziewanych awarii. Więcej informacji na temat takich ubezpieczeń można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://porownywarka-ubezpieczen.pl/czym-jest-i-jak-dziala-ubezpieczenie-od-awarii-samochodu/. W sieci dostępne są również strony firm oferujących takie świadczenia oraz różne ciekawe porównywarki.