Pokonaj alergie, korzystając z poniższych wskazówek

Jeśli jesteś jedną z milionów osób cierpiących na alergie, Twoje codzienne życie może być nieszczęśliwe.

Ciągle masz do czynienia z kaszlem, kichaniem i łzawiącymi oczami. To nie jest wygodne i nie jest zabawne. W tym artykule omówimy kilka świetnych metod, których możesz użyć, aby znaleźć ulgę w tych irytujących objawach.Suszyć ubrania w pomieszczeniu. O ile wieszanie ubrań na zewnątrz do wyschnięcia jest dobre dla środowiska, to nie jest tak dobre, jeśli cierpisz na alergie. Pranie, które wisi na zewnątrz, działa jak skuteczny łapacz pyłków, zapewniając, że następnym razem, gdy założysz te czyste ubrania, będziesz sięgał po leki przeciwhistaminowe.Jeśli masz alergie, ważne jest, aby utrzymać wilgotność w domu na minimalnym poziomie. Możesz to zrobić, ustawiając osuszacz w każdym pomieszczeniu, w którym często się znajdujesz. Jedną z gorszych rzeczy dla alergika jest wilgotność, więc trzymaj się od niej jak najdalej.Unikaj suszenia ubrań lub pościeli, jeśli cierpisz na alergie, zwłaszcza wiosną. Podczas gdy zapach i dotyk świeżego, wysuszonego prania może być prawdziwą przyjemnością. Może również sprawić, że będziesz nieszczęśliwy, gdy przyniesiesz pyłek z zewnątrz. Używaj suszarki do ubrań, gdy poziom pyłków jest najwyższy.Przechowywać z dala od produktów barwionych. Nawet papier toaletowy może być pokryty barwnikami, jeśli ma nadruk lub wzór. Zmiana na zwykłe białe produkty z papieru poprawi Twoją alergię w domu.Rozpocznij czyszczenie zawilgoconych obszarów w domu za pomocą fungicydu lub środka przeciw pleśni. Możesz to kupić u dowolnego sprzedawcy z innymi środkami czyszczącymi. Jakakolwiek wilgoć w twoim domu może wskazywać, że możesz mieć pleśń, na którą wiele osób jest uczulonych!Jeśli jesteś uczulony na sierść zwierząt, wyznacz przynajmniej jeden obszar w domu jako strefę „wolną od zwierząt”�. Twoja sypialnia to najbardziej oczywisty wybór. Pokonaj alergie, korzystając z poniższych wskazówek

Utrzymanie tego obszaru w czystości i wolne od wtargnięć przez twoich owłosionych przyjaciół może znacznie złagodzić objawy alergii.

Alternatywą jest oczywiście wyznaczenie jednego obszaru, w którym może przebywać Twój zwierzak.Zainwestuj w oczyszczacz powietrza. Oczyszczacz powietrza, zwłaszcza w sypialni, może sprawić, że osoba z alergią będzie o wiele bardziej komfortowa. Jednostki te cyrkulują powietrze podobnie jak wentylator, jednocześnie odfiltrowując kurz i inne zanieczyszczenia powietrza. Aby uzyskać najlepsze wyniki, poszukaj urządzenia wyposażonego w filtr HEPA.Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że może narażać się na zwiększone alergeny, po prostu susząc ubrania. Jeśli cierpisz na reakcje alergiczne na pyłki, wieszanie ubrań na zewnątrz do wyschnięcia może wywołać reakcje alergiczne. Kiedy ubrania wiszą, zbierają cały pyłek, który wieje na wietrze podczas suszenia.Jeśli zmagasz się z nieżytem nosa lub sezonowymi alergiami na pyłki i zarodniki, zawsze powinieneś zamykać okna w domu, jeśli to możliwe. Przynajmniej zamknij je między godziną 5 a 10 rano; jest to pora dnia, w której rośliny uwalniają większe stężenia pyłku.Jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu, ale unikasz wychodzenia z domu, ponieważ cierpisz na alergie, rozważ spędzenie czasu na świeżym powietrzu po deszczu. Deszcz pomaga zminimalizować ilość pyłków znajdujących się w powietrzu. Tak więc po przejściu ładnej burzy znajdziesz najmniej pyłków.Alergicy, tacy jak Ty, zawsze szukają sposobów na znalezienie ulgi. Dostępnych jest wiele metod, ale trudno zdecydować, które z nich będą dla Ciebie skuteczne. W tym artykule omówiono kilka sprawdzonych metod i wyjaśniono, w jaki sposób mogą one pomóc w złagodzeniu objawów alergii. Skorzystaj z nich i zacznij czuć się lepiej już dziś!

Zamieszczono w: Blog