Płytki gresowe o fakturze drewna

Płytki gresowe, które najczęściej znajdują zastosowanie w naszych łazienkach czy też kuchniach, coraz częściej układamy również w salonie czy też w przedpokoju.

Gres jest bardzo dobrym materiałem ze względu na możliwość wybrania wielu kolorów, odcieni. Producenci mogą zaoferować również gres kamieniopodobny, który naśladuje marmur, granit. Obecnie dużą popularnością cieszą się płytki drewnopodobne, które zastąpią tradycyjne deski czy też parkiet w różnych pomieszczeniach naszego domu.

Płytki gresowe o fakturze drewna

Imitacja deski drewnianej Cerrad Sentimental

Układanie podłogi drewnianej w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienka czy też kuchnia, nie zawsze jest dobrym pomysłem. Pomimo odpowiedniego zaimpregnowania drewno będzie wymagało dodatkowych zabiegów, aby utrzymać jego wygląd. Dodatkowym problemem może być również ogrzewanie podłogowe w łazience, czy też rura z ciepłą wodą, która biegnie pod podłogą. W tym przypadku przyczyni się to do rozsychania drewna, dlatego stosuje się gres drewnopodobny, który jest bardzo odporny, świetnie sprawdza się nie tylko na podłodze, ale również na ścianie.

Ciekawym modelem jest płytka Cerrad Sentimental, która wyglądem przypominam deskę, posiada wymiar 120×20 cm, dostępna jest w czterech kolorach, od jasnego Beige oraz Honey po ciemniejszych modele Brown oraz Cherry. Są to płytki rektyfikowane, przycinane, bardzo dobrze dopasowują się, możemy w tym przypadku zmniejszyć grubość fugi, co daje bardzo dobry efekt. Dodatkowo są to płytki tonalne, oznacza to, że modele mogą różnić się nieco odcieniem oraz rysunkiem, układem oraz kształtem słoi charakterystycznych dla drewna. W przypadku tego modelu oferowanych jest 27 różnych wersji, czyli odmian. Należy pamiętać, że naturalne drewno różni się znacząco między sobą, dlatego też należy wybrać płytki tonalne o różnych odcieniach, rysunkach, co sprawi, że podłoga będzie wyglądała bardzo naturalnie.

Drewnopodobne płytki Cerrad Sentimental dostępne są w sklepach internetowych, na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SENTIMENTAL/10135 znajdziemy różne modele. Dostępne są również stopnice o wymiarach 120×30 cm, które bardzo dobrze sprawdzą się na schodach nie tylko wewnętrznych, ale również na zewnątrz. Jest to płytka gresowa, odporna na mróz, nacisk, ścieranie, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w różnych miejscach.

Zamieszczono w: Blog