Klockami dzieci mogą bawić się przez długi czas

Plastikowe zabawki, nawet jeśli są wykonane z trwałego materiału, mogą pęknąć lub jeśli mają element mechaniczny, mogą się łatwo zepsuć.

Drewniane zabawki są w stanie wytrzymać energiczną zabawę dzieci, ponieważ są po prostu wykonane z mocniejszych materiałów. Dodatkowo zabawki wykonane z drewna są estetyczne i nie zawierają szkodliwych substancji ani barwników, są zatem trwałe i bezpieczne.

Klockami dzieci mogą bawić się przez długi czas

W sklepach online możemy kupić kolorowe klocki drewniane

Podczas gdy plastikowe zabawki mogą oferować efekty dźwiękowe i migające światła, drewniane zabawki mogą faktycznie poprawić znajomość matematyki, języka, rozumowanie przestrzenne i zdolności dzieci do rozwiązywania problemów oraz rozwijać wyobraźnię. Dzieje się tak, ponieważ wiele drewnianych zabawek ma postać puzzli i klocków, z których maluchy muszą układać wzory lub są zachęcane do tworzenia czegoś nowego, jak wieże, zamki i inne budowle wymagające realizacji własnych pomysłów. Z pewnością takie proste zabawki są znacznie lepsze dla rozwoju dziecka, niż zabawka interaktywna z poleceniami głosowymi.

Nawet samo układanie klocków drewnianych jeden na drugim może pomóc dzieciom rozwinąć umiejętności motoryczne, gdy zaczynają odkrywać, jak grawitacja i inne siły działają przeciwko nim. Jest to szczególnie przydatne dla dzieci, które ukończyły już pierwszy rok życia. Podobnie jak drewniane zabawki mogą pomóc dzieciom w rozwijaniu umiejętności edukacyjnych, mogą one również pomóc im rozwinąć kreatywne nawyki myślenia i zabawy bardziej niż plastikowe zabawki.

Niezależnie od tego, czy jest to drewniany koń na biegunach, puzzle, łamigłówka, czy też bawią się zestawem kolorowych klocków, proste drewniane zabawki pomagają rozbudzić wyobraźnię dzieci i zachęcić je do myślenia. Drewniane zabawki pomagają również dzieciom rozwijać własne umiejętności słuchowe, werbalne i inne, tworząc dźwięki towarzyszące zabawie. Zabawki takie jak klocki drewniane pomagają uczyć umiejętności pracy zespołowej, ponieważ inne dzieci, a także rodzice i rodzeństwo angażują się w pomaganie w tworzeniu budowli konstrukcyjnych z klocków lub dopasowywaniu elementów do puzzli.

Zamieszczono w: Blog