Jakie kimono dla dzieci – kilka rad

A więc podjąłeś decyzję – chcesz, żeby twoje dziecko, w ramach regularnych zajęć rekreacyjnych, poznawało tajniki wschodnich sztuk walki. Podjąłeś decyzję, bo wiesz, ze nie tylko o rekreację tu chodzi: nie tylko o trening ciała, choć to on i wszystkie względy praktyczne zdają się wysuwać na pierwszy plan. Wiesz, że zgrabne i precyzyjne wyprowadzanie ciosów to konsekwencja treningów, podczas których liczą się uważność i cierpliwość, a właśnie te cechy chcesz pielęgnować u swojego dziecka. A zatem decyzja podjęta – ale bardzo potrzebne są jeszcze akcesoria. A wśród nich jest odpowiedni strój.

Jakie kimono dla dzieci wybrać?

Kimono to tradycyjny, dalekowschodni strój – potrzebny także wszystkim adeptom wschodnich sztuk walki, choćby ćwiczenia odbywały się w dowolnym zakątku świata. Takie kimono składa się z dwóch części: z długich spodni z dosyć luźnymi nogawkami i z dość długiej, bo sięgającej poniżej pasa, górnej części. Ta górna partia kimona jest zakładana na piersi, ale nie ma żadnego zapięcia – o to, żeby wszystko się trzymało, dba pas, którym trzeba przewiązać się w pasie. To taki ogólnikowy opis, ale warto wiedzieć, że poszczególne kimona różnią się jeszcze krojem – ale tu powinien podpowiedzieć instruktor.

Każdy, kto staje przed wyborem kimona, musi najpierw uświadomić sobie to, że takie stroje są produkowane z materiału o zróżnicowanej gęstości – i że każda gęstość jest dostosowana do trenowania innej odmiany sztuk walki. Ale jeśli mowa o kimonach dla dzieci, zawsze wybór powinien paść na stroje wykonane z lekkiego materiału. Chodzi po prostu o to, żeby tkanina nie krępowała ruchów dziecka, żeby ciężar nie czynił treningu za bardzo wymagającym i trudnym. Dlatego szukając kimona dla pociechy, warto wybierać stroje z bawełny albo z bawełny zmieszanej z poliestrem.

Trzeba tylko pamiętać, że taki lekki materiał znacznie łatwiej uszkodzić. Bawełna to naturalny materiał, który wchłonie pot i nie podrażni delikatnej dziecięcej skóry, z kolei stroje wzbogacone o poliester będzie można szybciej odświeżyć, bo szybciej wyschną po praniu.

Zastanawiając się, jakie kimono dla dzieci wybrać, warto też mieć na uwadze to, czy strój może się okazać potrzebny na czas jakichś zawodów. Gdyby tak miało być, należałoby od razu wybierać taki model, który spełnia wszystkie z góry narzucone wymogi. Można oczywiście postąpić tak, że inny strój będzie służył podczas treningów, a inny będzie zakładany na zawody – ale jeśli na przykład tkaniny będą się od siebie różniły, to przykładowo cięższy strój turniejowy stanie się nieoczekiwaną przeszkodą.

Zamieszczono w: Blog