Jak opanować uczucie głodu i zmniejszyć apetyt

Wiele osób stosując dietę i starając się schudnąć odczuwa głód, który zachęca nas do podjadania i wybierania niezdrowych przekąsek.

Odchudzanie to długotrwały proces, wymaga czasu, wysiłku i poświęceń, nie oznacza to, że musisz być stale głodny i zestresowany. Jest wiele sposobów, które pomogą nam nie tylko zmniejszyć apetyt, ale również odczuwanie głodu, warto zatem je zastosować, kiedy chcemy schudnąć, jesteśmy na diecie.

Jak opanować uczucie głodu i zmniejszyć apetyt

Co to są blokery apetyty i jak działają

Ograniczenie liczby kalorii, które spożywasz w danym dniu, może odegrać znaczącą rolę, jeśli chodzi o utratę wagi. Świeże owoce i warzywa są korzystne dla utraty wagi ze względu na niską zawartość kalorii. Ponadto świeże produkty roślinne i pełnoziarniste zazwyczaj zawierają duże ilości błonnika, który sprawi, że poczujesz się syty na dłużej. Pokarmy bogate w błonnik mogą zatem być skutecznym sposobem na ograniczenie spożycia wysokokalorycznych pokarmów i uniknięcie potencjalnego przyrostu masy ciała poprzez przedłużone uczucie sytości.

Dodatkowo możemy wypróbować suplementy diety, które blokują apetyt. Są to produkty, które znajdziemy w formie tabletek, kapsułek czy proszku do rozpuszczania w napojach. Mogą mieć one różny skład, zawierać substancje naturalne i pochodzenia chemicznego. Johimbina działa na zmniejszenie apetytu, dodatkowo stosuje się ją w preparatach na spalanie tłuszczu. Również synefryna jest ogólnie uważana za skuteczną substancję zmniejszającą apetyt i głód między posiłkami. Znajdziemy ją w skórce gorzkiej pomarańczy i w wielu suplementach na odchudzanie.

Suplementacja melatoniną może zwiększyć wydzielanie leptyny i zmniejszyć apetyt. Leptyna jest hormonem wytwarzanym w komórkach tłuszczowych, a jego główną funkcją jest zmniejszenie apetytu i zapobieganie przejadaniu się. Pomoże nam to nie tylko zmniejszyć apetyt, ale również utrzymać zdrową wagę. Na stronie https://dietetyk.edu.pl/blokery-apetytu-ranking-i-opinie-suplementy-hamujace-apetyt/ znajdziesz ranking i opinie na temat suplementów hamujących apetyt. Możemy również wypróbować preparaty na bazie kofeiny i zielonej herbaty, które nie tylko pomagają spalać tkankę tłuszczową, ale również zmniejszają apetyt i uczucie głodu.

Zamieszczono w: Blog