Wyjątkowe płytki wypukłe do naszej łazienki

Każdy z nas chce mieć z pewnością nie tylko wygodną, ale także oryginalną i stylową łazienkę, obecnie możemy ten efekt uzyskać za pomocą różnego rodzaju płytek.

Zastanawiając się nad aranżacją naszej łazienki musimy brać pod uwagę przykładowo oświetlenie, jeżeli nie ma w niej światła słonecznego, wówczas powinniśmy stosować odpowiednie kolory, które dobrze będą wyglądały w świetle sztucznym. Oczywiście możemy stosować także żarówki do oświetlenia światłem jasnym i zimnym, które dodatkowo będzie wpływało na końcowy efekt. Jeżeli nasze pomieszczenie jest dość ciemne i małe, wówczas najlepszym pomysłem będą płytki w kolorze białym czy kremowym, ogólnie powinny być to płytki jasne. W dużej przestronnej łazience, która dodatkowo posiada okno, możemy bardziej bawić się kolorami, możemy stosować różne rodzaje płytek, przykładowo imitujących kamień. Obecnie producenci oferują bardzo wiele płytek o bardzo dużych rozmiarach, nawet 100 na 100 centymetrów, które naprawdę dobrze będą wyglądały na podłodze większej łazienki. Oczywiście powinniśmy pamiętać, iż duży wpływ będą miały także płytki ścienne, najczęściej wybieramy je w bardzo podobnym stylu jak płytki podłogowe, jednak nie zawsze dobranie tego samego rodzaju płytek będzie najlepszym rozwiązaniem.

Wyjątkowe płytki wypukłe do naszej łazienki

Możemy bowiem obecnie bawić się kolorami, testować różnego rodzaju rozwiązania, kolorystykę, faktury płytek.

Przykładowo na podłodze ułożymy płytki bez faktury, proste, błyszczące, jednolite, natomiast na ścianie możemy wykorzystać płytki posiadające różnego rodzaju wybrzuszenia i faktury, które z pewnością tworzą bardzo ciekawy efekt. Dobrym przykładem mogą być płytki frozen lake o kolorze mlecznym, które doskonale będą wyglądały na naszej ścianie, z pewnością będzie to coś wyjątkowego, co będzie odróżniało naszą łazienkę od innych. Bardzo popularne w ostatnich czasach są także specjalne płytki, które imitują panele drewniane, dzięki temu nasza podłoga w łazience wygląda jakby była ułożona z desek drewnianych, posiadają one kształt charakterystyczny dla desek czy też paneli.

Zamieszczono w: Blog